Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A dohányosoknak áll a világ?

A dohányosoknak áll a világ?

Figyelt kérdés
Rengeteg vita van a dohányzók és nemdohányzók között. Kölcsönösen lebunkózzák egymást. Engem az érdekelne (ha újságíró lennék, megkérdezném egy csomó embertől), hogy miért természetes, ha nemdohányzókra fújja valaki a füstöt? Állunk 6-an a buszmegállóban, megjön 7-eske, rágyújt, kifújja, és beteríti a mögötte állókat. De akárhol vagyok, ezt tapasztalom. Nagy vidáman fújják a füstöt, és leszarják, hogy más is szívja. Miért? Biztos van, aki nem, de nagyon sokan igen.
2009. jún. 4. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen, meg eldobálják a csikkeket... De a cicigfüst valóban ilyen, hogy azt aztán viszi a szél, általában velem is ez van. Ha meg arrébb megyek, hogy ne jöjjön rám a füst, akkor néznek rám olyan szemekkel, mintha nem lenne jogom kinyilvánítani a véleményem.
2009. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Én is ezt tapasztalom!Sőt,egyszer volt olyan,hogy a vonatról leszállva mindenki indult a maga"irányába".Elment mellettem két csaj cigivel a kezében:Az egyik annyira lóbálta a kezét,hogy ahogy elhaladtak mellettem,az összes ujjamon végighúzta a cigijét.Amikor szoltam neki hogy figyeljen már,még neki állt feljebb..!
2009. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Én ugyan a dohányzók táborába vagyok (sajnos) még, de mindig ügyelek, hogy másokat ne zavarjak az én káros szenvedélyemmel. Engem is nagyon zavar a füst, nem bírom, ha rámfújják, pláne mert az iszonyú hosszú hajam azonnal magába szívja, és nem könnyű számomra a tisztántartása.

A csikk eldobálása is irritál, viszont tapasztaltam, hogy nincs elég szemetes, vagy erre alkalmas izé elég helyen. Nagyvárosban élek, ritkán cigizek az utcán, de néha-néha előfordul, olyankor van, hogy elég sokat kell talpalnom egy olyan kukáig, ahol elolthatom a cigim. Tehát a csikkek ellen lehetne éppenséggel védekezni... Az emberek magatartásával sajna nem lehet mit kezdeni.

2009. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Én nem dohányzom, de felszolgáló vagyok. Átlag 12 órát dolgozok naponta, de ebből kb 14 órát szívom mások füstjét, ugyanis előtt és utána a kollégák füstjét, munka közben pedig a vendégekét kell szívni! Reggelente ugyanúgy köhögök mint egy bagós, pedig még életemben nem gyújtottam rá. Én úgy látom, hogy dohányosoknak áll a világ.
2009. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
én mindig oda szoktam figyelni, hogy ne fújjam nem dohányosokra a füstöt, általában arrébb megyek jópár métert, aztán ha valaki mellettem áll meg, mikor épp cigizek, akkor úgy vagyok vele, hogy ő jött ide, ha zavarja majd arrébb megy...a gyerekekre különösen figyelni szoktam, ha vki babakocsival jön szembe , inkább átmegyek a másik oldalra... néha van olyna, hogy a szél kibabrál velem, és akármilyen messze állok a várakozó tömegtől, odafújja a füstöt, ilyenkor sejtem, hogy szidnak, de nem tudok mit tenni :(
2009. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Bizony vannak olyan bunkók a nemdohányosok is mint mi dohányosok. Ha kedvesen megkérnek hogy álljak odébb akkor még én kérek elnézést hogy zavartam. Aki elkezd pattogni hogy mit képzelek annak legszivesebben a szemébe pöckölném a csikket. Csak sajnos mindig bunkóznak, nem tudom hogy miért, nem ráér fa$zkalap módjára beszélni ha a dohányos nem akar arrébb menni?
2009. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Rá lehet fogni a csikkdobálsát arra, hogy nincs elég kuka, de ennyi erővel a betörést is rá lehet fogni arra, hogy nincs nyitva a bolt, vagy a kutyasz@r otthagyását arra, hogy nincs ingyen zacskó minden sarkon.


A helyzet az, hogy amikor elindulsz otthonról egy doboz cigivel, akkor már tudod előre, hogy 20 db csikket fogsz termelni, mint ahogy a kutya esetén is tudod előre, hogy kakkantani fog az állat. Tessék szépen venni egy zsebhamutartót (jól záródó kis dobozka direkt erre a célra), vinni magaddal és abba hamuzni, csikkezni.

2009. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Én évekig dohányoztam,nem is keveset! Így utólag vissza gondolva,soha nem törtem azon a fejem,hogy a csikket hová tegyem.Eldobtam,és kész.Sajnos nagyon sok ember ugyanezt csinálja...De arra mindig figyeltem,hogy ne fújjam a füstöt senki orra alá.PL: buszmegállókban rá sem gyújtottam mert ott mindig voltak gyerekek is...Már lassan 10 éve nem dohányzom,és nagyon örülök neki,mert most engem is zavar ha szívnom kell a füstöt.Én eddig csak egyszer kértem meg egy fiatal társaságot(4-en voltak egy asztalnál),hogy ne dohányozzanak mert a gyermeket is zavarja a füst.Nem lázongtak,SŐT bocsánatot kértek,és eloltották a cigit...Ha az ember rendesen megkéri a dohányost ,és persze a dohányzó ember is rendes,akkor nem szokott vita lenni...A legtöbb dohányos(mint én is voltam anno) tudja,hogy ez káros szenvedély,és szándékosan nem akar másokat is irritálni a füsttel...De azon ők sem tehetnek,ha a szél felém fújja a füstöt,főleg ha látom,hogy igyekszik mindig úgy állni,hogy ne zavarjon senkit a dohányzással...Nem kell a dohányosokat sem egy kalap alá venni,mert vannak köztük normálisak is...
2009. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Hát igen..nem vesznek tudomást sem a másikról(Tisztelet a kivételnek).Én pont egy olyan esetről tudok,hogy eg nemdohányzó ember egy cégben dolgozott az irodájában,és körülötte szinte mindenki cigizett,és elkapta a rákot..Hajlama is volt rá,meg állitólagosan a passzív dohányzás könnyebben rákhoz vezethet mint a dohányzás
2009. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

én és a kedvesem is dohányzunk. a minap álltunk a hévmegállóban, a legvégén (bejönni, csak a másik végéről lehet), mert az utolsó kocsiba akartunk felszállni. sehol egy teremtent lélek, van még kb. 10 percünk, úgyhogy rágyujtunk. továbbra sincs sehol egy lélek sem.

kb. 3 perc múlva megjelenik egy fickó, megáll mellettünk, majd amikor felé száll a füst elkezd minősíthetetlen hangnemben anyázni. nem hiszem el, hogy nem látta, szerintem direkt odajött balhézni. szerencséje volt, még álmos voltam, úgyhogy nem takartam be.

nem olyan régen utazok vonaton. másodosztály, dohányzó fülke, teljesen egyedül vagyok. cigisdoboz kint a kis asztalkán. félig szundikálok. kicsit késöbb bejön a fülkébe egy idősebb, négyfős társoság. köszönnek, leülnek, ahogy illik. kicsit magamhoz térek, no akkor rá is gyújtok. Egyből kikérik maguknak, hogy mit képzelek, ők nem dohányoznak. mondom ez egy dohányzó fülke, ki is van írva, körben mindenütt hamutartók... szerintük az mindegy, ők nem dohányoznak és máshol nem volt mindüknek egyszerre hely...

szintén vonat, szintén dohányzó fülke, minden televan, kivéve itt, mert itt még van egy hely. anyuka kicsigyerekkel be. mondom fasza... na mindegy, nikotinéhség nagyúr, ki a peronra dohányozni, azért mégsem a gyerek orra alá. cigizek, jön a kalauz. itt nem lehet dohányozni. mondom tudom, de nézze meg, kiskölyök, azért az mégsem kellene. az őt nem érdekli, itt nem lehet dohányozni, most elenged, de legközelebb büntetés.

2009. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!