Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nem dohányosoknak kéne...

A nem dohányosoknak kéne alkalmazkodniuk a dohányosokhoz, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Tehát pl. ha állok egy buszmegállóban és beáll mellém egy olyan, aki az arcomba fújja a füstöt, akkor nekem, vagy neki kéne arrébb mennie? Vagy pl. ha egy barátommal ülünk egy padon, ő rám fújja a füstöt, akkor van jogom megkérni, hogy ne rám fújja? Mert néha nem tudom eldönteni, hogy rászólhatok-e, de tüdőmmel problémák vannak gyerekkorom óta és eléggé irritál a cigifüst, rögtön köhögök. Ti mit gondoltok?
2012. ápr. 29. 11:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
#10-es, azt is élvezed, ha pofán köpnek?
2012. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A dohányosnak - mondom ezt dohányzóként.


Viszont nyílt utcán, ha állandóan fordul a szélirány, akkor elég nehéz belőni, hogy én hova álljak, hogy ne vigye másra a füstöt.


A lakásban szoktam dohányozni (férjem is), de ha olyan vendég jön, akit zavar a füst, akkor kimegyünk a teraszra vagy a fürdőbe. Szokták mondani, hogy az én lakásom, majd ők alkalmazkodnak.

Igen, viszont az ő tüdejük és az ő ruhájuk - amin egy nemdohányzó sokkal jobban megérzi a füstszagot, mint mondjuk én.

2012. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
természetesen a dohányosnak. ő maga választotta, hogy mérgezi magát, semmi joga nincs arra, hogy téged is mérgezzen.
2012. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Pesten kevesen tartják be a dolgokat. A buszmegállóban is simán rágyújtanak, vagy két lépésre tőle. Az aluljárókról ne is beszéljünk, az a füst amin át kell vágnod mikor lemész a lépcsőn...mert ugye a lépcső tetején tobzódnak.

Nem is érdekelt ez míg nem lettem várandós. Senki nem volt tekintettel. Megszületett a gyerek, a helyzet változatlan.


Volt olyan is, hogy egyedül álltam babakocsival a buszmegben és egy dohányzó fazon szinte ránk mászott a cigijével. Nyilván nem kötök bele, mert ebből is látszik, hogy szörnyen buta, arrébb megyek. A férjem viszont mindenkire rászól aki ilyen helyen cigizik. Neki még senki nem szólt vissza. Mondjuk nem kisdarab.


A legeslegjobban az idegesít ha a szűk járdán megyünk az előttem lévő tuti rágyújt és az összes füst hátrajön. Ilyenkor ha sietnem kell mindig elkésem, mert le kell maradnom a babakocsival...


Összességében utálom a dohányosok nemtörődömségét. És ez tök általános.

2012. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%

A dohányosnak kellene. Én úgy gondolom, hogy mindig alkalmazkodjon az, aki a "kellemetlenséget" okozza. Itt most nem a dohányosokat akarom sértegetni, hanem úgy értem, hogy ha én vagyok az, aki a többséget zavarja, akkor én figyelek jobban oda.

Ugyan az él, ha mondjuk az ember kutyát visz tömegközlekedési eszközön (ha valakit zavar, akkor menjen a kutyás odébb), vagy akkor, ha babakocsival közlekedik (lehetőleg ne úgy álljon be a bolt közepére, hogy senki ne férjen el tőle).

2012. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%

ha zárt helyiségben vagytok, akkor egyértelmű, hogy a dohányosnak kell alkalmazkodnia. De ha pl. utcán vagy bm-ban vagytok, akkor menj arrébb.

Amúgy a cigifüstöt kikerülöd ha a szabadban vagy, de a kipufogógázt azt nem tudod...

2012. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Igazságosan kéne ezt megoldani, pl kijelölt dohányzó helyeket csinálni, ahol rá lehet gyújtani de nem zavar senkit. Én is cigizem és bár nagyon hálás vagyok a kormánynak hogy aggódik az egézségemért és le akar szoktatni, de szerintem aki rá akar gyújtani az rá is fog. A saját pénzemet arra költöm amire akarom, és ha egy nap hat dobozzal szívok az is az én dolgom. Ha valakit bánt a füst, arrébb lehet vonulni.
2012. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gyújtok rá olyan ember mellett,aki nem dohányzik, vagy tudom róla, hogy rühelli a cigiszagot. Azt hiszem ez igen csekély alkalmazkodás a részemről. Volt olyan párom,akinek nem volt baja a cigivel, mégis én sosem gyújtottam rá mellette, vagy a találkozás előtt sem. Hiába cigizek sokat, simán kibírom 1-2napig is, ha arról van szó! Igazából teljesen egyedül szeretek cigizni a legjobban, vagy pedig olyan társaságba, ahol mindenki cigizik.(2-3 barátnővel,ennyi).


Az utcán se fújom rá másra, és nem is szemetelek.

2012. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, mi nem egyértelmű a dologban. Ha valaki melléd ül és folyamatosan fingorászik, azt megkérheted, hogy kotródjon arrébb a bűzét eregetni? Naná! Akkor a dohányfüst szaga miért lenne kivétel?
2012. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mindenkinek kéne mindenkihez.

Néha sok a bunkó bagós, de én is kaptam már olyanért, ami nem volt jogos, pedig én egy elég illedelmes dohányos vagyok, a törvény előtt sem cigiztem megállóban és figyeltem másokra...

2012. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!