Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nem dohányosoknak kéne...

A nem dohányosoknak kéne alkalmazkodniuk a dohányosokhoz, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Tehát pl. ha állok egy buszmegállóban és beáll mellém egy olyan, aki az arcomba fújja a füstöt, akkor nekem, vagy neki kéne arrébb mennie? Vagy pl. ha egy barátommal ülünk egy padon, ő rám fújja a füstöt, akkor van jogom megkérni, hogy ne rám fújja? Mert néha nem tudom eldönteni, hogy rászólhatok-e, de tüdőmmel problémák vannak gyerekkorom óta és eléggé irritál a cigifüst, rögtön köhögök. Ti mit gondoltok?
2012. ápr. 29. 11:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Buszmegállóban már nem lehet rágyújtani. :)

A dohányos alkalmazkodjon a nemdohányoshoz. Az a barátod elég paraszt, ha az arcodba fújja. Egy normális dohányos mindig úgy áll vagy ül, hogy a másikra ne menjen a füst, legalábbis az én párom mindig ügyel erre.

Megértelek maximálisan, nekem is bajom van a tüdőmmel. Volt, hogy vártam a buszt, körém állt egy csomó ember, minden oldalról dőlt a füst. Odébb mentem, hát mindenhol megjelentek. :S

2012. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%

ha problémád van, akkor szólj. Én dohányos vagyok, próbálok nem bunkó lenni, csikket eldobálni és mások arcába pöfékelni. De sajna nagy úr a szenvedélybetegség, úgyhogy néha én is becigizek a lakásba /amúgy teraszon szoktam/.

Most már mindenki cigiellenes, buszmegállóba nem is lehet cigizni. Egyébként ha mégis rágyújt, akkor állj arébb te, elvégre téged zavar. Valószínűleg senkit sem fog érdekelni milyen betegséged van... úgyhogy más nem fog rád vigyázni, saját magadnak kell !

2012. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy nekik kell alkalmazkodni. A barátaidnak meg főleg, nyilván tudják, hogy beteg vagy. Hidd el, ha normális embert megkérsz, hogy menjen arrébb, legyen figyelemmel rád és a betegségedre, akkor rögtön megteszi. Ha meg valami bunkó az, inkább te menj onnan. :\
2012. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házban dohányzik valaki akkor azt kizavarom.


Zárt helyiségben alkalmazkodjanak a dohányosok én úgy gondolom. Viszont kint a levegőn én alkalmazkodom, ha nincs velem a babám, mert ha ő ott van akkor nem hagyom szó nélkül.

2012. ápr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Buszmegállóban még mindig elég sokan szívják, konkrétan a Népligetben gyújtott rá mellettem egyik nap egy nő. Ha arrébb megyek pl. egy baráti társaságban, akkor kiparodizálnak, nem tűnik fel, hogy nem élvezem a füstöt.
2012. ápr. 29. 11:23
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

szerintem mindenkinek...Nyílt térben egy vadidegen dohányosnak honnan kéne tudni,h neked ilyen problémád van(emellett én pl. mindig oldalra álltam,ha cigiztem),viszont az elég paraszt,aki direkt az arcodba fújja a füstöt...

Egyébként én akkor sem akadok ki,ha gyerekkel vagyok és rágyújt valaki,arrébb állunk...Ilyen egyszerű,most mit stresszeljem magam,kinek lesz az jobb?puffoghatnék,de minek,ha én magam is meg tudom oldani a problémát mindenféle konfliktus nélkül.

2012. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
Ereszd hosszúszárra a pittbullodat 1:1
2012. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel sehol sincs leírva, hogy dohányozni kötelező ezért a dohányosoknak kell alkalmazkodni.
2012. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. szerintem kulturált dohányos vagyok. Ha nemdohányossal vagyok, akkor mindig megkérdezem, hogy zavarja-e, ha rágyújtok mellette. Ha zavarja, kibírom azt az időt, amíg vele vagyok. Ha nem zavarja, akkor sem fújom az arcába, mert az bunkóság. Általában nem dobom el a csikket, csak ha semerre nincs egy kuka sem. Lakásban sosem dohányzok, annak ellenére, hogy mindenki dohányzik itthon. Baráti társaságról nincs tapasztalatom, mert a barátaim 95%-a dohányzik. Kisgyerek meg terhes nő mellett sem gyújtok rá, ha séta közben érnek mellénk, akkor addig nem szívok bele.

Tehát én dohányosként alkalmazkodok, mert emlékszem arra, milyen volt nemdohányosnak lenni. :)

2012. ápr. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
3%
Engem nem zavar,ha rám fújják a füstöt,szerintem tök jó érzés:)
2012. ápr. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!