Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mondanátok dolgokat nekem az...

Mondanátok dolgokat nekem az olasz maffiáról?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a hagyományaik, gondolok itt a szicíliai és nápolyi maffiára.

Bejártam már Olaszországot, és ebben a megközelítésben érdekelnek "maffiahagyományok", szokások.

Esetleg zenék mint a Brucia la terra és a többi.


2012. ápr. 25. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, nap mint nap összefutunk a hetes buszon a komplett olasz maffiával, sokat beszélgetünk, bizalmas titkokról mesélnek nekem, ezáltal rengeteg érdekes történetem van róluk. De ha nem haragszol, akkor inkább privatban írom meg a sztorikat, nehogy bajom essen...
2012. ápr. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Meg ne sértődj, de sohasem érettem, hogy miért egyszerűbb ide megfogalmazni egy hosszú kérdést, mint a google keresőjébe beírni, hogy "maffia".

2012. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Apró "szines" a calabriai (nem nápolyi, nem szicíliai!) n'dranghetáról:


a tartományon kívülről - akár turistaként - érkező hímneműnek ügyelnie kell arra, hogy (és ez zoknak érthető, akik tudják, hogy az olasz ember milyen hihetetlenül barátságos és kapcsolatteremtő!) ha betér egy helyi kávézóba, akár csak egy információt kérni, ne fogadjon el és ne igyon meg rövid időn belül, egymás után, három presszókávét a szinte törvényszerűen odacsapódó, barátságosan segítőkész helyitől. Ha valaki háromszor egymás után megkínálja, szinte biztos, hogy a n'drangheta embere, aki, - hogyha a kívülről jött elfogadja és megissza a kávét, - ezzel "belépteti" őt a bűnszervezetbe, ő pedig (anélkül, hogy valamit is tudna erről).."belép". A barátkozás úgyis tovább halad: az újdonsült helybéli ismerős telefonszámot, lakcímet cserél a (mostmár nem annyira) idegennel - aki majd hazautazik, de hogyha kell, a n'drangheta majd "szívességért" jelentkezik nála. Ha megtagadja, kezdődnek a bajok..

2012. ápr. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!