Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kell, vagy csak illő megkínálni?

Kell, vagy csak illő megkínálni?

Figyelt kérdés

Kell, vagy csak illő megkínálni ellátni ebéddel/vacsorával barátot/ismerőst, hogyha megkérítek, hogy segítsen nektek megcsinálni/elkészíteni valamit, de az bőven eltart fél napig (5-9 órán át)?!

Magyarul majdnem,h egész napját nálatok tölti munkával, Ilyenkor bunkóság ha nem ad az ember élelmet? Ti hogy vagytok evvel? Mindig megkínáljátok, mindig elvárjátok, hogy ilyen esetben ellássanak kajával?



2012. márc. 29. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pénzért csinálja? Ha igen, akkor nem kell megvendégelni. Ha viszont ő ingyen segít neked, akkor az a minimum, hogy megvendégeled.
2012. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tegyükfel megkérek vkit hogy segítsen már ezt vagy azt megcsinálni,még ha nem is tart fél napig,akkor is minimum hogy adok neki enni inni amit kér...Általában fordított esetben is ezt tapasztalom,bár nem mindíg...Az illem nem általánosan elterjedt,sajnos
2012. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
abszolút baráti szívesség!
2012. márc. 29. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, mert hát nincs törvény róla, viszont igen-igen illő. Gondolj bele, te írod 5-9 órán át ott van. Tehát pl. reggel 9től este 6ig. Mindezt ingyen. Minimum hogy megvendégelem egy bőséges ebéddel.
2012. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nahát ha 'baráti szívességből'ingyen dolgoztatod akkor min.adj neki enni,bazze'kitérdekel hogy szokás-nemszokás,illő ,hanem kötelező.Teneked hogy állna a szád ha egésznap dolgoznál és enni sem adnának?
2012. márc. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
pont velem történt meg, nem egyszer, és bizony rosszul esett. De ezért voltam kíváncsi,h csak én várom el, vagy ez csak felénk szokás, hogy megetetem a dolgozó embert!
2012. márc. 29. 23:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a szörnyű, hogy ezt megkérdezik emberek....Én mindig mindenkit megkínálok.Akkor kapok idegbajt, ha valaki váratlanul fut be és itthon nincs semmi.

Én oylan fura ember vagyok, hogy számomra kötelezőnek érzem a mások megvendégelését, ugyanakkor nem sértődöm meg, ha engem nem várnak terülj terült asztalkámmal...beteg vagyok :D


23N

2012. márc. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én nem várok, terülj-terülj asztalkát!!!

Annak ellenére,h ha vki nekem dolgozik barátságból, akkor annak felajánlok egy italt, vmi harapni valót! Mert nekem ez a normális, de sokan vagyunk és kíváncsi voltam mások véleményére! Lehet én vagyok hülye és az a normális, hogy ilyenkor étlen-szomjan hagyjuk az illetőt!

2012. márc. 30. 23:41
 9/9 anonim ***** válasza:
nálunk is kajával fogadjuk a vendéget, és a munkást is, mégha meg is van fizetve (kivétel, amikor pont a konyha volt szétbontva)
2012. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!