Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Túlzottan szókimondó vagyok....

Túlzottan szókimondó vagyok. Változtassak, vagy ne?

Figyelt kérdés
vagyis soha nem rejtem véka alá a véleményemet, elég határozottan és néha már sértőn adom elő magamat,no nem szánt szándékkal,én egyszerűen ilyen vagyok,ilyen nyílt...és mindig csak utólag döbbenek rá,h az illetőt megbántottam,és hát nos az a baj,h soha nem merik nekem megmondani,ha vmi bajuk van,hanem egysuerűen csak elutasítóan viselkednek velem,v levegőnek néznek,és sajnos sok emberrel alakult már ki ilyen feszültség:/ és ez az idegesítő,h látom,h bántja valami de neszól...sőt néha egyesek el is játsszák előttem h bírnak,vagyis úgy tesznek mintha bírnának..csak azt nem tudják,h én átlátok rajtuk...és ez nekem rosszul esik,h nem mondják a szemembe,ha valami bajuk van...én meg ha netán rákérdzek óvatosan h mi baj? akkor a szokásos "semmi" a válasz...na most akkor hogyan változtassak...?..vagy inkább ne változtassak,és maradjak önmagam? és csak azokkal az emberekkel foglalkozzak akik így is szeretnek...?

2012. márc. 8. 17:05
 1/4 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg változtatni, illetve kezdetként enyhíteni a szókimondóságodon. Ez hosszú távon hátrány lehet a számodra bizonyos helyzetekben, ezért én a változtatásra szavazok :o) De az, hogy felismerted a problémát, már egy nagyon jó kezdet.
2012. márc. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen megmondóembereket mint te sehol sem szeretik. Munkahely, iskola, rokonság stb.


Néha jobban jársz ha inkább csöndbe maradsz... Gondolj csak bele!!

2012. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha neked is megmondaná mindenki a véleményét rólad, neked sem tetszene. Vagy néha talán nem is lenne baj. Erre szokták mondani hogy emberére talált. Szembesülnél a hibáiddal, talán így egy kis önismeretre tennél szert.
2012. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TomMunk válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam egy 3/4 évvel ezelőtt, de azóta 2 dolgot betartok: 1. Csak azokkal barátkozok, akik tényleg a barátaim, de azokkal is,( legalábbis az óta), akiket én ijesztettem el magamtól. 2. Ne változtass semmit magadon, ez így jó. 1 dolgot viszont tarts be: Mindig gondolkodj, mielőtt szólsz, arról, hogy meg bántasz-e azzal valakit!
2012. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!