Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet a legkedvesebben/...

Hogyan lehet a legkedvesebben/legudvariasabban kideríteni, hogy az illető vendég meddig marad?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül azért, mert a terhünkre lenne, /bár van, hogy azért/ csak hogy tudjuk, mennyi ideig számítsunk rá, hogy készüljünk ennivalóval, stb.

Sajnos nincs rá elég jó technikánk, pedig olyan jól jönne sokszor...

Ti hogyan csináljátok?


2012. febr. 16. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt így lehet megmondani udvariasan, megmagyarázva. Kérdezd meg tőle, hogy meddig tervezi az ittmaradást, és hogy ez nektek azért fontos kérdés, hogy tudjátok, meddig számítsatok, hogyan készüljetek. Mivel ő a vendég, meg kell értenie, hogy Ti hoztok ezzel áldozatot, még ha szívesen látjátok, akkor is.
2012. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vannak, akik már a téma érintésétől is láthatóan felhúzzák a szemöldöküket, bármilyen tapintatosan hozom is szóba.

/Tudom, az olyanokat minek hívjuk meg.../

2012. febr. 16. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Meddig maradsz¿?
2012. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én eleve a meghívásnál, mikor kérdezik, mikorra jöjjenek, rá szoktam kérdezni, hogy "ti aznap meddig értek rá?" Ha azt mondják, hogy semmi dolguk, akkor "jó, gyertek (példa kedvéért) kettőre és így simán maradhattok 4-ig-5-ig, hogy ne menjen el az egész napotok". Nekem ez bevált, ha már nálam lennének a vendégek, inkább várok a végtelenségig, de nem kérdeznék rá, hogy mégis meddig maradnak, kivéve a legközelebbi barátokat, rokonokat, akik ismernek annyira, hogy nem kitenni akarom őket, csak előre terveznék.
2012. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is a meghívásból derüljön ki számukra, hogy ebédre és délutánra hívjátok őket (vacsorára már nem) vagy délutáni kávé-sütire stb. Nem ők találják ki, hogy meddig akarnak maradni, hanem Ti, hogy mire hívjátok meg.

Tehát, amikor megbeszélitek, lehet egyeztetni, hogy kinek mi a megfelelő napszak, és lefixálni, hogy akkor kb ettől eddig (és finoman hozzátenni, hogy akkor utána még programotok van).

2012. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az időpontból kiderül, nem? Ha 11-re mennek, csak ebéd. Ha egyre, akkor max. uzsonna. Ha 4 után, vacsora.

Az nekem elég durva lenne, ha ebédre ÉS vacsorára is jönnének. Szerintem egy étkezéssel kalkuláljál, max. kapjanak rágcsát, sütit. Ha nem kapnak enni, biztos hazamennek :)

2012. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ha nyitom az ajtót már kérdezem is: "Egy kávét sem isztok meg?"
2012. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én meg szoktam kérdezni valóban, hogy meddig maradnak, de elötte a kérdés, jó e az a kaja amit kitaláltam?

pl igy: - ebédre meghívásnál: -Arra gondoltam csirkét sütök ebédre,Jó lesz? Vacsorára maradtok?

Ha aztmondja nem, akkor kb4-5 ig vannak ott. Mondjuk ezt csak az olyan sértődékenyebbeknél szoktam megkérdezni, mert aki engem ismer az tudja hogy én rákérdezek simán hogy meddig maradnak, ilyen a stílusom..:)

Meg olyan is szokott lenni hogy van valami dolgunk 5 kor, és előre szólok, hogy 4 ig érünk rá mert 5re menni kell valahova.. Szóval mindig az adott helyzettől függ. A vacsorameghívásnál meg az a jó hogy fél 8 után nem illik menni se jönni..max 8.kivéve ha haverok mert akkor 10 ig is eltart..Olyankor szólok hogy reggel korán kelek..Én a kis bunkó:)

2012. márc. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!