Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az arab nők hogy tűrik ezt?...

Az arab nők hogy tűrik ezt? Vagy milyen véleményen vannak?

Figyelt kérdés

Értem én arra a fekete beburkolós ruhára (ha jól tudom csador-nak hívják). Na már most pl Szaúd-Arábiában nagyon átlagos az 50 fok, és a csador többségében fekete. És nem kapnak hőgutát? Vagy alatta mit viselnek?

Otthon a fürdőkádba is ugyan így viselik?

Csak azért kérdem mert egyszer egy utazásom során láttam néhány arab családot a tengerbe fürdeni, és a nők ott is fekete ruhába voltak, és abba is mentek a vízbe.


Hogy bírják ők ezt? (most a "már megszokták" válaszon kívül) Ez mindíg is érdekelt, révén hogy az arab nők sosem lázadtak ez ellen.


És tudtommal az araboknál nincs olyan hogy valaki vallásos valaki nem. (legalábbis többségben, pl Szaúd-Arábiában)


Szóval pl ilyen melegbe nem kapnak hőgutát? Vagy mit viselnek alatta?


A nőket sok szenvedés és hátrányos megkülönböztetés éri mégsem tiltakoznak ellene.



(légyszíves ne térjetek el a kérdéstől hogy de a keresztény világban így meg úgy ez most nem érdekel)


2011. júl. 30. 11:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

És ha kint vannak pl a városba a fekete csador alatt mit szoktak viselni? Tekintettel az 50 fokos hőségre. Hiába zárt ruha, mert a fekete gyűjti a hőt.


Amúgy szerintem ez az eltakarósdi nevetséges. Jó oké azzal egyetértek hogy pl a nyugati világba sok nőnek kilóg mindene, nem is erről beszélek.

Nem az iszlámot akarom leszólni, csak kérdem hogy ez előírás? vagy mi ennek a jelentősége?

2011. júl. 30. 22:43
 12/14 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értek egyet hogy sokan olyan ruhát viselnek. Azzal már nem értek egyet hogy kilóg mindenük. Így akartam írni csak siettem bocsi.
2011. júl. 30. 22:47
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

kérdező: sajnos többnyire csak azt tudom mondani amire nem vagy kíváncsi, vagy amit az első válaszoló írt.


nem mindenki tűri ezt, mert nem mindenkinek kellemetlen. ráadásul ha őszinték akarunk lenni, van különbség a nyugati és a keleti ruhák minősége közt. próbáld ki egy napig hogy egy török eredetű(valódi pamut) hosszú ruhában sétálsz egész nap a melegben. ráadásul a burka anyaga ha jól tudom olyan, amit európában be sem lehet szerezni (a minősége valahol a finompamut és a selyem közt helyezkedik el)

így nem kapnak hőgutát sem


másrészt fogalmad sincs a vallásról, a vallásban ennek az a szerepe hogy valaki szemérmes legyen, tehát ne mutogassa magát felnőtt férfiak és idegenek előtt. természetesen otthon a többség nem hordja a férje vagy a gyerekei előtt (főleg ha még kicsik). a tágabb családi kör vagy videofelvétel esetén már igen.

erre írta egy muszlim nő: ilyenkor én visszakérdezek, hogy te is farmerben meg ingben szoktál fürödni?


11:27

ez csak egy rémkép, vannak szélsőségek, de nem minden nő él kényszerben. ennyi erővel európa meg arra kényszeríti a nőket hogy pucérkodjanak. ne a hülye xenofób csatornákból értesülj ezekről. a discovery kivétel, de pl ott volt a natgeo akik szintén felvételt készítettek a tálibokról, velük ebédeltek és nevettek a tábornál. ennyit a mocskos terroristákról.

meg aztán ha egy nem közelkeleti országban egy muszlim nő elmegy egy interjúra, hogy elmondhassa hogy ő nem él elnyomásban, az csak nem lehet elnyomás, hiszen a férje el se engedte volna nyilvánosan szerepelni(eltakart arccal).


egyszerűen más a kultúra és nehéz felfogni a zárt gondolkodásúaknak


11:33

felpontozva

nagyon sokatmondó karikatúra, kár hogy az emberek nagyrésze úgysem érti :)

a hosszú zárt ruhát még európában is ajánlják néhol kánikulában, ekkora uv és hősugárzás mellett tényleg nem érdemes nyitott ruhában lenni.

itt a logikai buktató: igen a ruha melegít, de még így is többet véd. ráadásul az arab ruhaminőség annyira más, hogy gondnélkül tudnak lélegezni a szöveten keresztül. ja és ne feledkezzünk meg a porviharokról


13:09

igen, ez nagyon jól tükrözi a rajz mondanivalóját, mert én meg pont fordítva látom:

a csöcsvillantós pucsítós nőkre akasztanék kolompot. persze nézhetjük úgy is, hogy emancipáció, ha ugyanannyi jogod van mint egy férfinak, de fele annyit sem kell dolgoznod, mert domborítasz vagy szétteszed a lábad és sínen az életed


13:31

szerintem fölösleges nekik magyarázni, mert általában akik fujjognak, nem olvasták a koránt, ezért hordanak össze hülyeségeket a propagandákból

több feleség:

a koránt egy olyan korban írták, ahol a háborúk gyakoriak voltak. gondolj bele: hogyan tudnál felépíteni egy olyan társadalmat csupán nőkből, ahol a nők 3x annyian vannak mint a férfiak, esetleg özvegyen, 3-8 gyerekkel (akkor még nem volt ennyi gyógyszer meg kórház, ez természetes volt) és nem lehetett csak mindenkinek 1 felesége? sehogy, mert egy nő feladata a gyereknevelés volt, emellett nem lehetett dolgozni is, főleg nem kemény fizikai munkát, mint például egy bányásznak, katonának, stb.

a korán ezért engedélyezte az özvegyek jótékonysági "felvásárlását", de ez nem számított szerelmi egybekelésnek, sőt, a mai nap a gyakorlatban már alig létezik ilyen, tekintve hogy ezek az állapotok megszűntek.

vagy hogy más példát mondjak: a korán megtiltotta a lánycsecsemők élve eltemetését, amit a patriarchális jogok miatt okozott a pogány kultúra. ennek következtében lett emberségesebb a nők állapota.


azzal viszont egyetértek hogy lehet róla filozofálni hogy ilyen erővel miért nincs poliandria vagy csoportos házasság (pl 5nő-7férfi)


ez a megkövezős rész is hülyeség, ha valakit megköveznek, annak komoly oka van, ujjat is csak akkor lehet levágni ha az illető magántulajdonból lopott és erős bizonyíték van rá.

ahol ezeket a szabályokat megszegik, az nem törvényes, mint ahogy elvileg európában sem vernek össze a rendőrök, gyakorlatilag meg fejmagasságban rugdosnak, és fejre céloznak könnygázzal azonosító szám nélkül...

és igen, itt meg kell említeni hogy a keresztény kultúra sem különb, mert ezeknek már semmi köze a vallási törvényekhez, egyszerű primitívség.


van valahol egy videó arról hogy megpálcáznak egy nőt és egy férfit azért mert nem voltak házasok, de együtt háltak, vagy valami ilyesmi. a lényeg hogy ezt a videót jól elsüllyesztették, mert nem felel meg a közvéleményt szító propagandáknak. ha beírjuk hogy sharia biztosan kidob egy pár videót, nagy részük sztereotipizáló propaganda.


14:26

ezzel is egyetértek, felpontoztam

gyakorlatilag miért ítélik el a nőket mellvillantásért ha a férfiak megtehetik a strandon? miért nem jár minden nő nyáron félmeztelenül? sőt, egyes törzseknél teljes meztelenség van. miért vagyunk ilyen konzervatívok hogy nem merjük levenni az a bimbótakarót meg fazontakarót? így is alig takar valamit

tehát mi a jó érv arra hogy európában hogy kell öltözködni?


14:32

ebben is van igazság, némely török cserediák ide jön vedelni, mert otthon elítélik ezért, gyakorlatilag meg nem igazán vallásosak. de hogy ellenpéldát mondjak, ott vannak az arab emirátusok, ahol a nagy gazdagság ellenére is megtartották a vallásukat, és egyáltalán nem kirekesztő ország, sőt, nagy a turisták, bevándorlók száma. talán azért mert az ottani olajsejkek ki tudták építeni a jólétet?

[link]

érdemes legalább a képeket megnézegetni. gyakorlatilag ez kellene hogy legyen az iszlám arca, nem irak, meg a megkövezett nők, de ugye propaganda nélkül nem lehet hadjáratot indítani


22:43

szerintem meg az nevetséges hogy másoknak természetes hogy mindenkinek úgy kellene öltözködni mint ahogy neki. mert nem nevetséges hogy eltakarják a mellüket a nők? mert az öltöny nem nevetséges? a punk taréj? a kisestélyi? a bikini? a póló?

ezeknek semmi köze a valláshoz, ez egyszerű beszűkültség, öltözködési fasizmus. és igen, akkor is az, ha egy nőt megostoroznak mert farmert hord, vagy megbüntetik ha eltakarja az arcát. csak ugye elég kellemetlen lenne elismerni hogy európa sem sokkal különb a közelkeletnél.


a korán pedig nem említ erről semmit sem egyértelműen, a fejkendő és az arcfátyol nem muszlim eredetű, nézd meg a keresztyényeket, akik "hajadon" vannak pártában (eladó lány), és akik bekötik a fejüket (asszony), vagy a menyasszonyi és özvegyi fátylat.

a korán egyedül azt mondja hogy a nők a mellüket takarják el azzal, hogy meghosszabbítják a fátylukat, de hoyg ez a fátyol hogyan is van, azt az olvasóra bízza. a léyneg hogy minél többet takarsz a testedből, annál szemérmesebb vagy.


egyesek iskolák szerint meg a ruha ne legyen figyelemfelkeltő tehát túl díszes, túl feszes, kivágott, átlátszó, és az arc, kézfej, lábfej kivételével mindent takarjon, valamint ne hasonlítson a férfi ruházatra.

de erre nincs utalás a koránban, ez már iskolákról szól, nem koráni tanításról.

tehát az NEM ELŐÍRÁS a korán szerint, ELŐÍRÁS LEHET a törvény szerint egyes országokban, de tudtommal jelenleg nem létezik ilyen.


22:47

hogy nyomatékosítsam: "mindenük" nem lóghat ki, mert akkor meztelenek az is rajtad múlik, hová húzod azt a vonalat, ahol még szerinted nem értesz egyet. például a burkában járó nőnek nem "lóg ki" az arca.

2011. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem nagyon sok arab lány ismerősöm van és beszélgettem velük erről és mondták, hogy nekik az a furcsa ahogy én öltözök, egyébként meg a férfinek akkor lehet 4 felesége ha a nő engedélyezi és ha ő engedi, akkor elkell mennie valahova, és ott megmondják, hogy lehet-e eltudná-e tartani őket..ha a felesége nem megy bele, akkor nem hozhat a házhoz még egy nőt..én nem tudnám elviselni egyébként.
2011. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!