Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az arab nők hogy tűrik ezt?...

Az arab nők hogy tűrik ezt? Vagy milyen véleményen vannak?

Figyelt kérdés

Értem én arra a fekete beburkolós ruhára (ha jól tudom csador-nak hívják). Na már most pl Szaúd-Arábiában nagyon átlagos az 50 fok, és a csador többségében fekete. És nem kapnak hőgutát? Vagy alatta mit viselnek?

Otthon a fürdőkádba is ugyan így viselik?

Csak azért kérdem mert egyszer egy utazásom során láttam néhány arab családot a tengerbe fürdeni, és a nők ott is fekete ruhába voltak, és abba is mentek a vízbe.


Hogy bírják ők ezt? (most a "már megszokták" válaszon kívül) Ez mindíg is érdekelt, révén hogy az arab nők sosem lázadtak ez ellen.


És tudtommal az araboknál nincs olyan hogy valaki vallásos valaki nem. (legalábbis többségben, pl Szaúd-Arábiában)


Szóval pl ilyen melegbe nem kapnak hőgutát? Vagy mit viselnek alatta?


A nőket sok szenvedés és hátrányos megkülönböztetés éri mégsem tiltakoznak ellene.



(légyszíves ne térjetek el a kérdéstől hogy de a keresztény világban így meg úgy ez most nem érdekel)


2011. júl. 30. 11:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon a sötét ruhában nem kapnak högutát, nézd meg, hogy a beduinok is sötét burnuszban vannak, nem fehérben.


Egyébként meg nekik ez a természetes, és azért nem lázadnak ellene. Nekik meg az az elképzelhetetlen, hogy egy nö idegenek elött majdnem meztelenül mutogassa magát (pl. bikini, rövidnargág + top mély kivágással).

2011. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Egy olyan világban, ahol mindennapos a halálbüntetés, vagy a megcsonkítás, ahol a nők inkább tárgyak, mint emberek, ergo bármit meg lehet tenni velük, ki merne lázadni? Ha túlélik a napot, az nekik már jó.


Egyébként a Discoveryn volt erről egy film, hogy van egy lakás ahová fiatal lányok feljárnak és átöltöznek "európai" ruhába, kifestik a körmüket stb. De annyira titkos hogy csak rejtett kamerával forgathattak ott, ha elkapják őket, akkor csúnyán megütik a bokájukat.


Szerintem a legkisebb problémájuk a hőguta.

2011. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Erről ez jutott eszembe: [link]


Egyébként ha annyira tűz a nap, mint azon a vidéken, akkor sokkal praktikusabb a zárt ruha, mint a nyitott, mert véd a sugárzás ellen. Így végső soron egy ilyen ruha alatt kevésbé van meleg, mintha bikiniben lennének.

2011. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
pontosan mit is jelent ami a képen van?:D
2011. júl. 30. 11:56
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Nagyjából:

Európai - minden el van fedve kivéve a szemét, micsoda egy férfiak uralta kultúra!

Csadoros - semmi sincs fedve kivéve a szemét, micsoda egy férfiak uralta kultúra!


Egyébként a film, amiről előbb írtak az az On The Spot és Iránban volt. Undorító egy kultúra! Nekem a csadoros nőkről mindig az jut eszembe, hogy már csak a kolomp hiányzik és kész a csorda.

2011. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyetértek.

A nő is ember, és ha nők nem lennének, nem lennének férfiak se ! Az iszlám meg sehol nem írja hogy a nőket tárgyként kell kezelni.

Szerintem már alapjában az is visszataszító dolog hogy egy férfinak (ott) lehet akár 3-4 felesége, ellenben ha egy nőt egy idegen férfi közelébe látnak még ha nem is csinált semmit minimum megkövezik.

Szerintem elszomorító....

2011. júl. 30. 13:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre tényleg nem tudok mást, mint hogy így szokták meg.

Gondolj bele, te rosszul éreznéd magad, ha elmennél egy olyan afrikai törzshöz, ahol a nők nem takarják a melleiket, mert ott nem szokás, és tőled is ezt várnák el. Mert azt szoktad meg, úgy szocializálódtál, hogy azt nem mutogatod. Akkor sem, ha meleged van.

Az arab nők épp így megszokták azt, hogy ilyen téren a testük többi részére is szemérmesek. Egyszerűen így szocializálódtak, ők maguk is ki lennének akadva, ha valaki olyan "magamutogatásra" kényszerítené őket, mint amit az európai/amerikai nők csinálnak.

Hogy a meleget hogy bírják, ez egy érdekes kérdés. De én ezen már olyan téren is gondolkodtam, hogy néztem 1800-as években játszódó amerikai filmet, ahol a nők szintén zárt ruhát viseltek, nyakig gombolt, hosszú ujjú blúzt, rajta kötényruhát, vagy hosszú szoknyát köténnyel. Nyáron biztos nekik is melegük volt, de hát egyszerűen akkoriban az volt az elvárt viselet a nőktől, különben ringyónak tartották volna őket. Ja, és alatta általában még ott volt a kombiné, alsószoknya, stb. Nyáron is. Sőt, a férfiak is hosszú alsóneműt viseltek, olyat, ami gyakorlatilag egy kezeslábas.

2011. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13.09, miért lenne a perzsa kultúra undorító? Az iszlám köztársaság 1979-től van, előtte teljesen megszokott volt Teheránban, hogy a nők úgy öltözködnek, ahogy akarnak. De aluliskolázott emberek mindenhol vannak, akiket meg kell akadályozni, hogy hatalomra kerüljenek, ez Iránban sajnos nem sikerült (itt remélhetőleg ez nem következik be újra). Vannak Európában élő perzsa ismerőseim és azt mondják, ott a fiatalok ugyanúgy isznak és ismerkednek, mint máshol, csak ezt titokban teszik (legalábbis Teheránban, a vidék lehet, hogy tényleg mentális középkorban van)
2011. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Talán finom rávezetés, hogy maradjanak otthon.
2011. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Családi körben nem kötelező elakarni magukat, csak idegenek előtt! Értelemszerűen a fürdőkádba se ruhában ülnek be!
2011. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!