Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy élitek meg az emberi...

Hogy élitek meg az emberi kettősséget?

Figyelt kérdés

A jó és a rossz jelenlétére gondolok az emberben..

18 éves lány vagyok, alapból nagyon rendes, és jólelkű, mindig törekszem a jóra. Emiatt úgy érzem sok mindent elszalasztok, "nem élem ki magam", van is egy ilyen idézet, hogy "légy jó és magányos leszel" - szerintem ez abszolút igaz... Mivel nem az a tipikus, 'semmi nem érdekel-típusú' fiatal vagyok, hanem mindig is érettebb voltam a koromnál, és nem voltam benne minden őrültségben (nincs is olyan társaságom) :/ De amint mondtam, ez eléggé zavar.. Emiatt "próbálkoztam" a bulizással, alkohollal, de másnap mindig megbánom, ha iszok, mert lelkiismeretfurdalásom van, hogy ciki lehettem, vagy valami.. Nem értem miért van ilyen szigorú lelkiismeretem, mert a szüleim sosem korlátoztak, mindent engednek, hiszen tudják, hogy felelősségteljes vagyok.. Mégis olyan rosszul érzem magam.. Lehet tök hülyeségnek tűnik ez a kérdés, meg ezek a dolgok, de ezt érzem.. Mert bennem van a rosszabb énem is, szeretnék néha flörtölni, rossz lányt játszani, de a lelkiismeretem egyszerűen nem engedi, és ha mégis megteszem, utána rosszul érzem magam... Miért lehet ez? Mit gondoltok? Remélem nem néztek hülyének :S


2011. júl. 13. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerős. Csak simán jó ember, vagy jó ember akarsz lenni. Ha majd ezt elfogadod, akkor megszűnik ez az érzés. Tudom, nehéz lesz ebben a mocskos világban. Viszont az élet nehéz és a jó ember nem a könnyű utat választja. :)
2011. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tunik hulyesegnek a kerdesed. Nalam ez az emberi kettosseg abban nyilvanul meg, hogy elgondolkodom egy halaleset kapcsan, hogy az elet milyen mulando es barmelyik pillanatban vege lehet. Kozben az ember evekkel elore is tervez, remenykedik abban, hogy lesz holnap. Olyan furcsa dolog ez es szerintem sok ember epp ezert iszik, bulizik stb. tudat alatt.


Az a lenyeg, hogy te hogy erzed jol magad. Ha te nem szeretsz bulizni, nem kell eroltetned magad. Van rengeteg hobbi, ami hasznos, csak ugye inni konnyebb es a tobbseg azert csinalja. Nem itelem el oket, csak nekem sosem okozott oromot az ivas, bulizas. Olyan dolgot talalj ki magadnak, ami boldogga tesz. Ha valami kulon teher meg lelkiismeretfurdalasod van miatta, akkor az nem neked valo dolog. Nem kell azert csinalni, mert mas csinalja. Azt tedd, ami boldogga tesz!

2011. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy ez annyira a jó és rossz kapcsolata, lehet hogy egyszerűen szégyenlős vagy, és nem tudod igazán elengedni magad nem? Azért érzed rosszul magad, mert arra gondolsz hogy belül nem ilyen vagy, ennek a szégyenlősség az oka. Az hogy elmerted engedni magad pedig mindig odafigyelsz hogy komoly maradj. Ez egy idő után, minél többször csinálod majd elmúlik, hozzászoksz a másik énedhez, mert a többiek is hozzászoknak, és akkor már nem érzed olyan furcsának.


Amit a második írt az egy érdekes dolog, szerintem mármint talán az első része jobban rávilágít erre a jó és rossz dologra. Szeretne az ember sokszor bűnbe esni, de attól fél, hogy emiatt büntetésben lesz része mondjuk a túlvilágon. Vagyis szeretne szabadon élni, hogy ő szabja meg mit lehet, de nem mer.

2011. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez normális. De jónak kell maradnod. Érted? Nem szeretne a flörtölős lány 20 gyereket. El szeretné végezni az iskolát. Azt szeretné, ha szeretnék az emberek. Az a valami ha rosszból valaki jó lesz. Ha jóból rossz. A gettóban tuti bejön.
2011. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattak. :) 3. válaszoló, igen, úgy van, hogy szégyenlős vagyok... ezen kéne túljutnom valahogy...
2011. júl. 13. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!