Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy élitek meg, hogy...

Ti hogy élitek meg, hogy miután családot alapítottál a barátaid elpárologtak?

Figyelt kérdés

Sajnos igaz barátnőm nincs.Mikor megszületett a fiam egy régi barátnőm felvette velem a kapcsolatot.Örültem és azt hittem végre van valaki akiben 100%-ig megbízhatok,akit a legjobb barátnőmnek mondhatok.Majd terhes lett.A 9 hónap alatt rengeteget voltunk együtt,tanácsokat kért,az én fiammal is sokat törődött.Szülésnél ott voltam,izgultam értük.Majd szülés után tovább kellett maradniuk a kórházban,én amikor csak lehetett bementem,volt hogy este amikor én is elintéztem itthon mindent.

Majd egyszer csak azt vettem észre hogy távolodik,akikkel együtt szült azokkal meg egyre szorosabbra fűzte a kapcsolatot.Rákérdeztem hogy jól látom vagy csak én kombinálok,de terelt és azt mondta h csak én fújom fel a dolgokat.Fiammal egy hónapja bekerültünk a kórházba,4 napra.Ha nem ment volna orvoshoz,akkor meg sem látogatott volna minket.Ezt mondta is,csak finomabban.Arra fogta,h nehogy össze szedjenek valamit.Hozzá teszem mi nem fertőző betegséggel voltunk bent,kisfiam orrvérzéssel került be.És azt sem vártam hogy elhozza a 2,5 hónapos babáját.Mert máskor amikor megy fodrászhoz,műkörmöshöz akkor az apukája vigyáz rá.Gondoltam arra a 20 percre míg bejön hozzánk megint csak az apjára tudja bízni.

Nagyon rosszul esett,de lenyeltem.Most megint ott tartunk hogy semmi kommunikáció köztünk,nem miattam.Ellenben tudom,hogy más kisbabás anyukákkal tartja a kapcsolatot,az én helyemet úgymond,kezdi más átvenni.Baba találkozókat szerveznek,együtt járnak vásárolni stb.Az én fiam 14 hónapos.

Sok kisruhát adtam ajándékba,kimaradt dolgokat(el nem használt cumi,tejgyüjtő zacskó,pelenka stb).


Szóval röviden,tömören ennyi.

Vannak anyukák körülöttem is akikkel szoktunk találkozni,de ritkán és az nem is olyan.

Nehezen élem meg,és sajnos ez kivetítődik a családomra is.Úgy érzem megint kaptam az élettől egy pofont,egy hazug barátot,akiről soha de soha nem gondoltam volna.Mit szóltok ehhez?Tudnátok valami okosat mondani?


2011. nov. 18. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ő lazábbra fűzi a barátságot, tedd te is ezt. Ne kullogj utána kivert kutya módjára! Legyen benned tartás! Nekem szintén volt egy bartánőm, akivel sülve-főve együtt voltunk, aztán kezdett elmaradozni, míg végül teljesen megszakadt a barátságunk. Aztán ő jelentkezett 2 év múlva, hogy újra barátkozhatnánk. De az már soha nem lett az igazi. Már nem volt olyan mint régen. Bennem maradt a szálka, hogyha egyszer megtette, hogy "rám unt" megteheti másodszor is. Úgy is lett. Megint kilépett az életemből. Aztán egy idő múlva újra jelentkezett, de most már én vagyok az, aki a tálvolságtartó lett. Néha még a telefont sem emelem, ha ő hív. Ha mégis beszélek vele, nagyon sablonos dolgokról. Azóta vannak más barátnőim, de mindig tudom, hogy ez már nem lesz olyan, mint az a régi barátnőmmel volt,akit sajnos örökre elveszítettem.
2011. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, az élet ilyen.:) Nem szabad elkeseredned, mert erről se a pici se párod nem tehet és miattad menne szét egy szép család.

A barátok sokszor jönnek-mennek,és nagyon ritka a 100%-os barát. Amikor családja lesz valakinek óhatatlanul átlalkul az élete, és nem mindenkinek jelenti ugyanazt a barátság.

Általában soha nem kapod vissza azt a törődést, figyelmességet, amit te adtál. Hogy miért? Ez jó kérdés:)

Az emberek zöme felszínes, kevés olyan van, aki ugyanúgy hisz benned, mint te őbenne.

Ne keressed kényszeredetten a barátságot, hidd el, lehet, hogy egy tök idétlen helyen és alkalomkor találkozol majd olyannal, akivel lehettek jó barátok (is). Nyitottnak kell lenni, és nem azonnal belemerülni a jóbarátságba. Kicsit fogd vissza magad és akkor nem fogsz akkorát csalódni. Eleinte az eszed legyen domináns, a szíved egy kicsikét várjon a nyitással.

2011. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon aranyosak vagytok!jól esik amit írtatok.és tudom igazatok van,legközelebb sokkal óvatosabb leszek.
2011. nov. 18. 08:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt párom rengetegen voltak körülöttem. Majd megjelent a férjem az életemben és szép lassan elpárologtak (nyilván azért én is hibás vagyok benne, de nem enyém a teljes felelősség). Pont a napokban gondolkodtam, hogy a maradékból mennyi marad majd ha jön a baba. A párom szorosabb baráti körébe tartozó anyákat elnézegetve semmi jóra nem számítok.
2011. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szingli barátnőim mind eltűntek mellőlem, amit nem csodálok és cseppet sem lep meg. Valószínűleg ugyanilyen lennék én is. A baba jövetellel más témák fognak érdekelni és szinte csak erről tudsz beszélni. Legalábbis én. Tudok másról is, de ez van a középpontban. Viszont örülök, mert lettek új barátnők, anyukák, akikkel közös a téma. Nem közeliek, de mindig van valaki aki kapható egy sétára, vagy egy beszélgetésre. Fogd fel lazán a dolgot, különben becsavarodsz és annyit nem ér az egész. Járj nyitott szemmel. Tanácsadáson is nyugodtan kezdj el beszélgetni másokkal. Fel a fejjel. Tudom mit érzel. Régen volt több igaznak hitt barátnőm is, de valahogy mind eltávolodott tőlem egy idő után. Aztán rájöttem, hogy én nem is vagyok az a kebelebarátnő típus. Mióta nem marcangolom magam, sokkal jobban érzem magam.
2011. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
teljesen áttérzem a helyzetet,tanácsot nem tudok adni,mert én ugyanigy vagyok.ha ez megnyugtat nem vagy egyedül.mikor nem volt babám voltak barátnöim,aztán,minmdenki felszivodott valahogy.miota meglett a fiam,azota is csak felszines barátságok alakultak ki,szintén babás anyukákkal.eggyikkel sokáig kijártunk,babákkal sétálni,de ö is valami miatt eltávolodott,hol keres,hol nem,meg szerzett más barátnöket,egy ideig engem is megviselt nagyon lelkileg,de most már tultettem magam,hogy nincs senkim se,csak a kisfiam,meg a párom,néha ha depibe esek,magammal beszélem meg a gonjaimat,irok egy naplot,és ott kiöntöm a szivem.nagyon rossz hogy ez van,de nem tudok mit tenni.ez van,már csak magamra számithatok.néha pedig nagyon hiányzik egy kis csevegés,csavargás,de hát ez van,már beletörödtem.azért a remény megvan,és bizom benne,hogy késöbb valamikor még találok barátokat,hisz az esély mindig megvan rá,nem kell görcsölni,még bármi megtörténhet.
2011. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A faluban, ahol élünk, egyetlen barátnő van (volt).

Mikor megszületett a lányom, elég gyakran eljöttek. Aztán már egyre ritkábban. Inkább csak névnap, szülinap, kerti-partykon találkoztunk.

Mivel nekik még nincs gyerek, gondolom jobban ráérne eljönni hozzánk, könnyebb neki kimozdulni otthonról, mint nekem. De nem jön. És nem is hív. Na ennyit a nagy barátságról! Ha a párom elmegy hozzájuk valaminek, akkor megkérdezi, hogy mi van velem. A párom meg mondja neki, hogy van telefonja, hívjon fel, kérdezze meg... De el is jöhetne bármikor.

Erre a válasza: hááát, igen, akár el is jöhetne. De ennyi.

Most már lesz@rom, nem érdekel. Végülis neki lettek helyettem barátnői, már inkább azokkal van. Én meg így jártam. Sajnos már nem először. Mindig ki tudtam fogni az ilyen rendes barátnőket...

2011. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!