Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebook divatjai? (bővebben...

Facebook divatjai? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eddig az volt a divat minél több kommentje, like-ja volt valakinek. Most az már lúzerség, ha valaki lájkolgat, kommenteket írogat?
2011. jún. 21. 08:32
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja a kérdés lemaradt: miért van ez?
2011. jún. 21. 08:37
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Lehet, hogy a te ismerőseid körében ez divat, de mifelénk azt lájkolja csak valaki, ami tényleg tetszik neki, és ahhoz ír kommentet, amihez van valami hozzáfűznivalója.
2011. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az én ismerőseim szánalmasnak tarták, ha valaki valamit lájkol és kimondottan megkérik a többieket, hogy ne írjanak az üzenőfalára stb. Ezt egy pesti csaj kezdte el, azóta az összes ismerősöm leszokott róla, mert egyesek szerint lúzerség... Azt aztán ha másoknál nem így van, az csak jó.
2011. jún. 21. 08:48
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen felénk sincs.
2011. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De jó Nektek!

Mi most végeztük el az első évet egyetemem. Ez a csaj szólt lem indenkit mindenki háta mögött, hogy "de szánalmas..." azóta inkább senki nem lájkol semmit. Így 70-80 embert leszoktatott az egészről, mert "Ő pesti!" mindenki majd össze sz@rja magát örömébe, ha ráír msn-en vagy csak ránéz... szerintem inkább ez a szánalmas...

2011. jún. 21. 09:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sznobság. Azt én is hallottam, hogy a tinik kb. sportot űznek abból, hogy ha elböffentik magukat az üzenőfalon, arra is többszáz lájk érkezzen, és még külön írnak is egymásnak msn-en, hogy lájkolják a kiírásukat, képüket, stb. Na ez tényleg gáz, ez nem népszerűségi verseny, a lényege pont az lenne, hogy a tetszésemet nyilvánítsam ki vele, de nem azt, hogy a kiíró személyt mennyire kedvelem, hanem hogy az mennyire tetszik, amit kirakott. Ezt kérésre, felszólításra, vagy elvárásra csinálni, hát nekem fura, nincs is értelme.

De épp így cink szerintem az is, hogy az ismerőseid ennek hatására sznobságból arra kérik egymást, hogy semmit ne kommenteljenek, ne írjanak semmit, stb. Igaz, ez kevésbé feltűnő, csak nem tudom megérteni, hogy miért baj, ha a tényleges tetszését valaki ilyen formában kinyilvánítja. Bár lehet, hogy nálatok nagyon elharapódzott a dolog, és az esetleg fontosabb dolgok elsikkadtak az állandó komment-kényszer mellett, ezért kérik, hogy inkább ne is írjon senki semmit.

2011. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehet nálatok ez a menő, de én pl. "jelölj-lájkolj komizz" oldalakra is szoktam meghívást kapni, ahol vadidegen emberek ismerősök lesznek csak azért, hogy legyen +1 megszállott lájkolójuk.
2011. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint 19-20 évesek vagytok?

Ne haragudj, de amikor a kérdést olvastam, azt hittem 13-14 körül vagytok.

2011. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, 20-21 körül vagyunk.
2011. jún. 21. 12:50
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

V.ki repítse már ki ezt a kérdést a kommenthuszárra! XD

Köszi!

2011. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!