Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem zavar, hogy a...

Titeket nem zavar, hogy a magyar (főként netes) újságírás a kulturális pöcegödör felé tart?

Figyelt kérdés
Főleg úgy, hogy adófizetők pénzén kitermeljük a sok kommunikációs médiakirály(lány)t. Nem tudná valaki megtanítani őket legalább a helyesírásra?
2011. máj. 25. 03:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mire celzol es mar nemcsak a bulvar ilyen, bar bulvar eseteben is szegyen, ahogy irnak. Zavar, de mit lehet tenni? Latod, hogy meg ekkora versenynel is ilyen ujsagirokat vesznek fel. Milyenek lehetnek, akik nem kerulnek be?


Eleg sok ujsagiro ismerosom van, de mind pici (reteg) lapoknal tengodik kapcsolatok hianyaban. Lehetsz akarmilyen jo, ugysem kerulsz te oda, ha nincs protekciod.

2011. máj. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok újságíró, sőt, nem is szándékozom az lenni, épp a média "érdekes" világa miatt. Egy egyszerű olvasó/fogyasztó emberke vagyok, akit egyszerűen zavar az (ezért is írtam ki a kérdést), hogy ha egy fórumon jelzem a cikkírónak, hogy szerintem írjon igényesebben, ha már ezt tanulta, dobálózik a kapcsolataival, meg azzal, hogy az olvasókat úgysem érdekli a helyesírás... Én csak egyszerűen szeretnék igényesen megírt cikkeket olvasgatni, bármilyen témában, lazítani, olvasgatni. Ehelyett ideges leszek és még engem szúrnak le.
2011. máj. 25. 04:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos teljesen igazad van. Az ilyenek biztosnak érzik magukat a pozíciójukban. Bár amíg nem számít más, csak a protekció, igazuk is van. Egy darabig bennem volt, hogy megváltom a világot, de egyre inkább azt érzem, hogy a világ nem igényli, hogy megváltsák. Amíg a Blikk és hasonló szennyek a legfőbb hírforrás az embereknek, addig nincs mit tenni. Volt itt egy kérdés még régebben, a kissrác arra volt kíváncsi, minek jár suliba, ha a Blikkből sokkal többet tanul. Na valahol itt fordult bennem valami.
2011. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak az újságírók nem tudnak helyesen írni...de még a köztársasági elnökünk sem.

Igazad van.

2011. máj. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
...Mindig is sejtettem, hogy rossz döntést hoztam, amikor tanulással akartam előrébb kerülni az életben...
2011. máj. 25. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Az újságírók nem tudnak helyesen írni, a hírolvasók nem tudnak helyesen beszélni.

Én pont ezért nem nézek híradót. Idegesít a helytelen nyelvhasználat és hangsúly. Keress rá régi mai híradásokra a neten. Hallható a különbség.

2011. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*és
2011. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örök kedvenceim:

"Hozé" Manuel Barroso (--->"Zsozé")

Európa Parlament (--->Európai Parlament)

"amúgy"

"egyébként"

"máskülönben"

szó használata, plusz:

"minőségi bulvár"

"minőségi újságírás"

"független híradás"

fogalmak használata.

2011. máj. 26. 00:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem felettébb zavar. Értéktelen, használhatatlan, hatásvadász hulladék csöpög rengeteg olyan forrásból, ami közvetíthetne igazán jó tartalmakat.

A netes felületeken pedig legfőképp az zavar, hogy gyakran az az érzésem, néhány ember csak azért regisztrál, hogy leoltson és leugasson másokat.

Ironikus(?), vagy csak nem véletlen ilyen világban, hogy az egyik legértelmesebb a szánalmas.hu on-line közössége?

2011. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!