Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Konfirmáció-milyen ruhát kell...

Konfirmáció-milyen ruhát kell viselnem? És hol nézzünk körül?

Figyelt kérdés
Úgy tudom talpig fehérben kell lennünk, de nem tudom hol vehetnék ilyen ünnepélyes,nem kihívó ruhát lehetőleg nem aranyáron, Budapesten. Köszi!!
2011. jan. 14. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Konfirmációra ünneplőruha kell. Ha talpig fehérben kell lenni, akkor nálunk nem volt szabályos. A legegyszerűbb, ha megkérdezed előkészítőn (már ha jársz, de megkérdezheted amúgy is).


Minden jót!

2011. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A talpig fehér az a rom. kat elsőáldozás. Konfirmáción ünneplő és kész.
2011. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
én is konfirmáltam más, és tényleg talpig fehérben kell lenni. A katolikusoknál díszes ruha van, a reformátusoknál egy fehér blúz és egyszerű fehér szoknya ( ha jót akarsz akkor legalább térdig érő) és egy fehér cipő. fiúknak fehér ing fekete gatya. ezeket nem olyan nehéz beszerezni, szerintem.
2011. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kellett teljesen fehérben lenni, csak ünneplő ruhában. Lányoknak sötét szoknya, fehér blúz, fiúknak sötét nadrág és fehér ing, ennyi.

De a lelkész nem mondta meg pontosan, hogy milyen öltözék az elvárt? Vagy a többieket nem tudod megkérdezni, hogy miben lesznek, és hogy hol vették?

2011. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, de nem tudom, pontosan hogy van ez, lehet, hogy a reformátusoknál tényleg teljesen fehér ruha kell, én evangélikus vagyok szóval lehet, hogy ezért van eltérés.
2011. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Amikor a kikérdezés zajlik akkor fehér ing és fekete szoknya. Urvacsoraosztásnal tényleg talpig feherbe kell lenni.
2011. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!