Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számotokra a...

Mit jelent számotokra a konfirmáció?

Figyelt kérdés
Reformátusok,akik már konfirmáltatok,számotokra mit jelentett lekonfirmálni tizenévesen? Egy kis közvéleménykutatást szeretnék végezni,hogy ki tette kényszerből,és ki szívből.
2011. jún. 9. 18:14
 1/6 anonim válasza:
Én azért csináltam, hogyha majd oda kerül a sor lehessen templomi esküvőm! :)
2011. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én nem konfirmáltam le, nem is fogok. mert nem hiszek, és nem értem hogy akkor minek. a nagymamám erőltette nagyon, de elég magas az az összeg amiért megcsinálnám.
2011. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Összeg a konfirmációért?
2011. jún. 10. 12:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos a konfirmációra az előkészítő hittanórák, de maga sz ünepélyes vizsga a templomban az egész gyülekezet előtt szerintem a ref. egyház egyik legnagyobb képmutatása.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. jún. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem tök jó dolog,de sajnos én kényszerből tettem,nincs valódi hitem...Dehát ez van.
2011. jún. 10. 20:59
 6/6 anonim válasza:
És teljes szivemből csináltam és nekem egy élmény volt ott sok ember előtt szerepelni és fogadalomtételt tenni vallásosságomról! Engem teljesen megváltoztatott ez a 1 tanévnyi felkészités a nagy vizsgára ami persze siekres lett! Ám örülök hogy túl vagyok rajta, de ezek után járni fogok a gyülekezeti istentiszteletre és persze ifi gyülekezetbe is! 17/l
2011. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!