Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik az a testfelület, ahol...

Melyik az a testfelület, ahol elfogadható a tetoválás?

Figyelt kérdés

Úgyértve, hogy nem jár előítéletekkel és bizonyos munkalehetőségek elvesztésével. Egy egész egyszerű mintáról lenne szó, egy számomra jelentősséggel bíró feliratról. (nekem leginkább a csuklómon tetszene, esetleg eltudnám takarni órával!?..)

21


2010. dec. 5. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindig munka és főnök függő. Kocsmában bárhol elfogadható, bankban szinte sehol. Ellenben volt nekem Angliában olyan informatikai projetkvezetőm, aki 100 ember fejese kb, és a teljes bal karja be volt tetoválva csuklótól vállig.

Szóval mérlegelj, hogy ahol dolgozni fogsz, mennyire elfogadott a tetoválás, mennyire kultúráltat akarsz tetováltatni, és mennyire tudod eltakarni.

2010. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%
Van értelme a tetoválásnak bárhol? Értelmes dolog pld valaki rátetováltatja a kezére az első lányt 18 évesen Marika aztán 25 évesen már az ötödik lánynál tart éppen Klaudia.
2010. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
A kézen még elfogadható
2010. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Azért ne csináltass mert takargatni akarod.

Olyan helyre kell menni dolgozni ahol tolerálják. Ha neked fontosabb a munka hagyd a fenébe.


Nekem is félig készen van a csuklómtól a könyökömig a minta.

Meg a bokámtól egészen a térd hajlatomig 1 törzsi minta van. Előre gondolkodtam és nem akarok olyan helyen dolgozni ahol lenéznek miatta. Pedig még csak 18 éves vagyok.

18/F

2010. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, a hát, és a csípő tájéka nem cikis. Nyáron hordhadsz olyan ruhákat, amikből kilátszanak, vagy éppen eltakarják azokat. A csuklódra nem ajánlanám. Sok munkahelyen nem tolerálják.
2010. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Pl. az ánusz körül elfogadható, munkahelyen azt amúgy sem látják. (Ha mégis, akkor az már régen rossz).
2010. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csináltasd olyan helyre, ami nem látszik minden helyzetben. Az már csak rajtad áll, hogy mennyire akarod elrejteni, vagy inkább úgy mondom, hogy mennyi olyan helyzetet akarsz, ahol látszik. Pl. egy tetoválás a felkaron télen nem látszik, hosszú ujjú ruhában nem látszik, kosztümben nem látszik, de pl. egy ujjatlant nem vehetsz fel, ha takargatni akarod, vagy estélyiben is látszani fog, meg strandon, stb.

Eléggé elfogadott hely viszont pl. a boka, mivel ott viszonylag ritkán látszik, plusz elég kevesen nézik meg, ha mégis olyan holmi van rajtad, ami nem takarja.

Vagy pl. vannak olyan helyek, amik a hétköznapi életben simán kilátszhatnak, viszont egy olyan munkahelyen, ami kicsit konzervatívabb öltözködést követel meg, eleve nem látszik (pl. has, csípő).

Csuklóra nem ajánlom. Persze órával valamennyire el lehet takarni, de az is lehet, hogy egyszer olyan helyen akarsz dolgozni, ahol valamiért szabály, hogy nem viselhetsz órát (balesetvédelem), viszont látható helyen tetoválásod sem lehet.

Ja, vannak még ilyen helyek, pl. comb belső fele, na ott viszonylag kevesen fogják látni :)

Azt érdemes fejben végigpörgetni, hogy milyen szituációkban mennyi ruha van rajtad, és hogy azokban a szituációkban mennyire lenne nem kívánatos, hogy látható legyen a tetoválásod.

2010. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!