Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elfogadható hogy a férfi...

Elfogadható hogy a férfi nyújtson kezet a nőnek először kézfogáshoz? (Egyenrangú/ azonos korú esetekről van szó)

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg fordítva illik, de nem nagy tragédia ha a férfi nyújt kezet először:) Pl. ha van egy kevésbé illemtudó nő, aki bemutatkozáskor egyáltalán nem nyújt kezet, akkor érdemes ha a másik fél, (jelen esetben férfi) kezdeményezi a kézfogást.

Vagy esetleg mindketten zavarba vannak, és nem figyelnek az illemre:)

2011. máj. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 napietus ***** válasza:
a nőnek illik ilyenkor, szóval nem, nem illik. a férfi tudomásul veszi, ha a nő nem akar vele kezet fogni (lehet, hogy tudatosan, nem biztos, hogy az illem nem tudása miatt).
2011. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én két hete töltöttem pár napot idősebb, rangos professzorokkal szervezőként, akik közül szinte mindenki előre nyújtotta a kezét bemutatkozásnál, üdvözlésnél. Engem nem zavart, fiatal nő vagyok, egyértelmű hogy rangban jóval alacsonyabban még, abszolút elfogadhatónak találtam, ahogy azt is, hogy senki nem húzta ki a széket, amikor le akartam ülni, vagy senki nem segítette le a zakómat, hiszen nem én vagyok ott az atyaúristen. Viszont a sok idős férfi "sorfalat állt" nekem, amikor ki akartam menni az ajtón, ami viszont nagyon jól esett.


Egyenrangú feleknél is elfogadhatónak tartom, pláne úgy ha nem is lenne létfontosságú az, hogy mindenki bemutatkozzon mindenkinek, ha valaki ilyen helyzetben mégis odajön, és nyújtja a kezét, egyáltalán nem zavar, sőt megmondom őszintén nem is nagyon szoktam figyelni, hogy melyikünk adja előbb a kezét. :) Számomra egyetlen egy ilyen apróbb illemszabály van, ami "rosszul esik" vagy legalábbis megjegyzem, ha egy férfi nem figyel rá, az pedig az, ha nem enged előre az ajtóban. Bizonyos esetekben az is elfogadható, de ebből igazán bunkónak is le lehet jönni. :)

2011. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenhármotoknak!


Kedves utolsó! Azért ez az ajtóban előreengedés nem teljesen egyértelmű, köszönöm hogy felhoztad, mindjárt ki is írom kérdésbe!

2011. máj. 1. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!