Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok nem tisztelik a...

A magyarok nem tisztelik a privát szférát, ráadásul még örülnek is neki. Miért?

Figyelt kérdés

Még csak most fejezem be a középiskolát, de úgy döntöttem, hogy elhagyom az országot, mert elegem van. A legnagyobb bajom, hogy az embernek nincs szabad tere.

Kb. úgy érzem magam mint egy világsztár, mindenki azt figyeli, hogy mi történik velem. Bármit mondok, annak következménye van, főleg a negatív dolgoknak. Akármi történik velem, azt kibeszélik az emberek. Mindenki tolakodik az életben, mindenkinek muszáj tudnia a másik dolgairól. Én nem kérem, hogy bárki minősítse azt, amit csinálok :( Ráadásul arra vagyok kényszerítve, hogy mindenre reagáljak, mert különben kinéznek stb...

Lényegében egymás seggében élünk, mindenki lesi a másikat, irigy.....

Ha pedig próbálok egy kis szabad teret teremteni magamnak, akkor rögtön közönyös vagyok, individualista, biztos van vmi hátsó szándékom. Könyörgöm, az individualizmus mióta rossz ?! :(

Amiért a kérdést feltettem: Ezt csak én veszem észre? Már mástól is hallottam, de ők ugyanígy viselkednek.

Ebben az országban mindenhol ilyenek ? Én budapesti vagyok, és pont ez idegesített mikor lementem vidékre- Mindenki tudott mindenkiről mindent. A szomszédokkal is jópofizni kellett, ami már rég túlmutatott a kedvességen :S Sajnos Budapesten is rossz a helyzet, csak itt nem szomszédokkal.

Azt vettem tervbe, hogy elhúzok egy angolszász országba, ott mindenkit "leszarnak", és nekem pont ez tetszik.

Szerintetek ?


2010. nov. 18. 23:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ez az oldal azert (is) van, hogy a kerdezo elmondja a bajait. Ezek szerint ha te valami problemat megvitatsz a partnereddel vagy csaladtagoddal, nyavalyogsz? Biztos, hogy neked is van olyan, hogy valamit meg akarsz osztani valakivel. Nem latom, hogy hol a problema ezzel.


Hogy a fo kerdesre valaszoljak; a miertre...azert, mert mas a kornyezet, mas hatasok erik az embereket, mas a tortenelmi hatteruk (ez is sokat befolyasol), mashogy nevelik oket. Ezert mas a mentalitas. Megprobalni mindent meg lehet. Ha nem tetszik, max. kiprobalod magad mashol.

2010. nov. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
9%

de utálom a "turbó magyarokat" akik jönnek ugatni

kérdező inkább menj el innen és is azt teszem

nem éri meg itt maradni ilyen emberek közt is ebben az országban

2010. nov. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

a magyar alapvetően ilyen

erről még szociálpszichológiai tanulmányok is vannak, hogy bizony a magyar jobban örül más kárának mint saját sikerének, na most egy ilyen közegben ne csodálkozz azokon, amiket leírtál ...

hát húzz ki valahova, csak azért legyen realitása, azaz kemény nyelvtudás + anyagi alap, ne csak úgy a semmibe vágj bele, mert abból sok jó nem sül ki, bár a te korodban végül is lehet h az is megkockáztatható még, és az nem igaz, h mert kint mindenki sza.ik a másikra, ugyanis én pl Spanyolországban élek sokat, és a rohadt nyugatiak érdekes módon olyan szinten kedvesek és toleraánsak, aranyosak egymással, hogy már furcsa egy magyarnak (ők persze azt furcsállják ami itt nálunk megy ...)

2010. nov. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

ma 05:34

Igazad van!!Szerinted fogtok hiányozni a normálisan szocializálódott,egymásra figyelő és egymást segitő embereknek?

Majd rájöttök hogy :"A nagyvilágon e kívül nincsen számodra hely"

Majd benő a fejetek lágya, és akkör örülnétek ha lenne aki veletek is foglalkozik.

Nem érdekes hogy van aki meg azt hiányolja hogy észrevegyék?Ilyenek vagyun,mindenkinek hiányzik valami az életéből és ez igy van jól!!

2010. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem csak úgy kimennék, van mindenféle papírom (programozói), meg n+1 nyelvvizsgám, szóval nem vesznék el.

09:26- egy normális országban igazad lenne, de nekem az a bajom, hogy itt minden fals. Csak érdeksegítségek léteznek, főként az érdekbarátoktól. Mindenki irigy, az ember nem tud kibontakozni, mert társadalmi korlátok közé szorítják. Ez amúgy is a keleti blokk jellegzetessége, de mi még ráteszünk egy lapáttal a magyar mentalitásunkkal. Ha neked ez a normálisan szocializálódott társadalom, akkor nagyon szerencsés vagy, hogy csak jó emberekkel hozott össze a sors, vagy pedig annyira megszoktad, hogy már nem is tűnik fel.

Sajnos nagyon sok feszültség gyülemlett fel az emberekben, és ezt másokra vetítik ki.

2010. nov. 19. 15:16
 16/23 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban tetszik az angolszász mentalitás, mint ez, nekem pont ugyan ez a problémám ezzel az országgal, mint a kérdezőnek. Igaza van.
2010. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre hogy rajtam csámcsognának az emberek.

Falunk lakok de nincsenek rólam pletykák, sokan azt se tudják hogy hova járok iskolába pedig itt lakok mióta megszülettem.

A szomszéd rendes fazon, nem kell vele jópofizni, nem befolyásos ember:D

2010. nov. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A komment megírásának időpontja: ma 15:16

Ha ennyire jól el vagy eresztve lehetőségekkel akkor csapj a lovak közé és irány a szimpatikus nyugat!!Dolgoztam Németországban-van némi képem az ottani körülményekről.Igaz melós környezetben tehát nem entellektüelekkel voltam körülvéve,--de --mikor reggeli közben a sváb fingott,böfögött mint a disznó, akkor azt mondtam hogy inkább nem az étkezdében reggelizem.

Mikor a kolleganőm rám kérdezett hogy volt-e valami az éjszaka akkor már kicsit az indiszkréció is kezdett terhes lenni.Had ne ragozzam a kulturnemzetek tetteit.

Persze ha van merszed és nem csak a nagy szád akkor megkell próbálni mig nem vagy lekötve,mert ha családod lessz akkor már nagyon körülményes.Sok sikert hozzá--de tényleg!!

2010. nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nem csak a szám jár, már tervezem a dolgot. Az egyetemi éveimet már külföldön szeretném tölteni.

Mondjuk a munkásosztály képviselőihez még nem volt szerencsém :S

Én a "neveletlenséget" főleg a délieknél vettem észre, pl. mikor az olasz sofőr üvölt, rázza az öklét, köpköd. De mind1.

Tudom, hogy ezzel nem lehet lemérni egy népet, de hasonlítsuk össze a válaszokat a yahoo answers-re érkezettekkel.

Bár nem nézem olyan gyakran, de azért hetente ott is elolvasom a "politics" kategóriát, vmiért ott nincs egymásra ugatás

2010. nov. 19. 18:49
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjetek ide mas orszagokat. Itt angol-szasz orszagokrol volt szo, nem Nemetorszagrol. En is eltem Nemetben, hat tok mas, mint az USA, szoval ne ilyen fals osszehasonlitasi alappal gyertek. Mindenhol vannak alpari emberek amugy.


Milyen az a programozoi papir, ha meg diplomad sincs?

Nem rosszbol, de azt itt nem fogjak elfogadni, ez biztos. Csak szolok, hogy tudj rola.

2010. nov. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!