Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok nem tisztelik a...

A magyarok nem tisztelik a privát szférát, ráadásul még örülnek is neki. Miért?

Figyelt kérdés

Még csak most fejezem be a középiskolát, de úgy döntöttem, hogy elhagyom az országot, mert elegem van. A legnagyobb bajom, hogy az embernek nincs szabad tere.

Kb. úgy érzem magam mint egy világsztár, mindenki azt figyeli, hogy mi történik velem. Bármit mondok, annak következménye van, főleg a negatív dolgoknak. Akármi történik velem, azt kibeszélik az emberek. Mindenki tolakodik az életben, mindenkinek muszáj tudnia a másik dolgairól. Én nem kérem, hogy bárki minősítse azt, amit csinálok :( Ráadásul arra vagyok kényszerítve, hogy mindenre reagáljak, mert különben kinéznek stb...

Lényegében egymás seggében élünk, mindenki lesi a másikat, irigy.....

Ha pedig próbálok egy kis szabad teret teremteni magamnak, akkor rögtön közönyös vagyok, individualista, biztos van vmi hátsó szándékom. Könyörgöm, az individualizmus mióta rossz ?! :(

Amiért a kérdést feltettem: Ezt csak én veszem észre? Már mástól is hallottam, de ők ugyanígy viselkednek.

Ebben az országban mindenhol ilyenek ? Én budapesti vagyok, és pont ez idegesített mikor lementem vidékre- Mindenki tudott mindenkiről mindent. A szomszédokkal is jópofizni kellett, ami már rég túlmutatott a kedvességen :S Sajnos Budapesten is rossz a helyzet, csak itt nem szomszédokkal.

Azt vettem tervbe, hogy elhúzok egy angolszász országba, ott mindenkit "leszarnak", és nekem pont ez tetszik.

Szerintetek ?


2010. nov. 18. 23:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Menj, ha így érzed. Bár fura, én Bp-en élek, és itt ahol én élek, mindenki konkrétan lexar mindenkit. Minket csak a barátaink és a család érdekel, és fordítva. A szomszédok, ismerősök meg nem akarnak belelátni az életünkbe, és én sem az övékbe.
2010. nov. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én inkább a munkahelyre értem, mindenki megpróbálja kifúrni a másikat. Arról nem beszélve, hogy úgy viselkednek, mintha összenőttünk volna
2010. nov. 19. 00:00
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nincs ilyen problémám. Vidéken éltem kisgyerekként, akkor még egyáltalán nem érdekelt ez. Aztán felköltöztem Pestre. Átlag évente költözöm máshova, nincs is időm megmelegedni egy helyen.

Most is egyetlen szomszédot ismerek, de őt is csak azért, mert a párom már régebbóta ismeri, így rajta keresztül engem is.

Munkahelyen nem vettem észre még ilyesmit, nálunk nagyon jó közösség van, nem tolakodó, pont elég.

2010. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
58%
ugyanezt tapasztalom a munkahelyen utcán szomszédokkal, mindenhol. Igen, engem is nagyon zavar!
2010. nov. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
85%
Ezek alapvető emberi dolgok. Angliában is ugyanezt fogod tapasztalni, amikor már nem számítasz idegennek a környezetedben. Csak ott még a sznob szokásaikat is át kell venned, ha nem akarod, hogy kinézzenek. Én előbb költöznék Albániába mint Angliába, ocsmány egy ország az...
2010. nov. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

"Még csak most fejezem be a középiskolát, de úgy döntöttem, hogy elhagyom az országot, mert elegem van."


Siess, minél előbb sipirc innen. Nincs szükség mégegy nyafogóra.


Egyébként nagyot fogsz koppanni külföldön, ugyanis a nemzetközi értékrend-felmérések szerint a magyar az egyik legindividualistább nép a világon.


Skandináviában vagy Németországban, nem is beszélve a keleti országokról, az emberek annyira közösségi életmódúak, hogy nehéz elviselnie egy individualista magyarnak. Persze ha bevándorlóként vagy ott, akkor annyiban előnyösebb a helyzet, hogy nem fogadnak be, idegenként kezelnek, így, főleg, ha sikerült visszaverned a kezdeti kedélyeskedésüket, közeledési kísérleteiket, akkor már nyert ügyed van.


"Én budapesti vagyok, és pont ez idegesített mikor lementem vidékre- Mindenki tudott mindenkiről mindent."


Akkor neked Németország, Dánia, Svédország, Franciaország tiltott zóna. Talán London dzsungelében lelhetsz némi magányra, vagy Oroszországban.


"Azt vettem tervbe, hogy elhúzok egy angolszász országba, ott mindenkit "leszarnak""


Nem voltál még hús-vér angolok között, csak könyvből ismered őket, ugye?

2010. nov. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igazából ismerőseim élnek ott, és nem Angliában, hanem Amerikában. Ők mondták, hogy az ottani munkahelyeken sokkal "felszínesebbek" a kapcsolatok, amit egy magyar az elején elhidegültségnek érez. Pár hónap múlva rájöttek, hogy egyszerűen mindenki a maga dolgával törődik, és nem függ másoktól.

Például a magyarok gyakran politika alapján választanak "barátot", ami az elbeszélések szerint ott egyáltalán nem jellemző, mindenki tiszteletben tartja a másik véleményét. A pletykázás is minimális szinten van a magyarhoz képest. Az ember nem érzi úgy, hogy csak akkor tud eredményeket elérni, ha vkit kigáncsol, hanem a saját képességét használja.

Valaki írta, hogy nem kell még egy nyafogó ebbe az országba. A kérdésemben a " ráadásul még örülnek is neki" alatt pont ezt értettem.

Ha valaki elmondja a bajait, az rögtön nyafog, egyértelmű....

Az pedig, hogy a magyar egy individualista nép, egyáltalán nem észlelhető(legalábbis számomra).

2010. nov. 19. 00:57
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
En az USA-ban elek es meg tudom erositeni, amit irtal kerdezo. Marmint, hogy az emberek nem rosszmajuskodnak, pletykalnak itt annyit. Kozel sem...viszont itt meg masfele problemak vannak, amik Magyarorszagon nincsenek...szoval mindenhol van valami. Nincs tokeletes orszag es mindenhol vannak tokeletlen emberek. En szeretek itt elni, de sok magyart ismerek, akik nem szerettek itt es vissza is mentek. Nekem szemely szerint sokkal nyugisabb itt az elet, nem olyan bunkok es idegbetegek az emberek, mint Magyarorszagon, viszont mas dolgokban negativ ertelmet kap pl. a felszinesseg. Az, hogy nincsenek igazi baratok, az, hogy mar 2 ora mulva nem tudjak, hogy ki vagy, hogy tenyleg kedvesek szemedben, de amugy nem ertekled oket es ha athivnak az ismerosok, akkor azt pl. egyaltalan nem gondoljak komolyan. Nyilvan oka van a felszinesseguknek, mas az eletforma es a korulmenyek, de aki nem ebben nott fel, lehet, hogy nem tudja jol viselni. Szoval mas es ha ezekkel nem tudsz megbirkozni, akkor nem lesz jo itt neked. Akinek elsosorban magaval van baja, annak sehol sem jo. Angliaban nem eltem soha, de sok angolt ismertem es nekem egyikuk sem volt szimpatikus. Mindegyik nagyon sotlan, mogorva, szarkasztikus humoru volt. Bar van, akinek meg ez tetszik...szoval ember fuggo, hogy kinek mi jon be. Megprobalni meg lehet, csak ne ugy allj neki, hogy mashol minden szep es jo, mert akkor nagyot fogsz koppanni.
2010. nov. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy ott minden tökéletes. Viszont amit leírtál az amcsikról az nekem pont megfelel. Rokonom is hasonlót mondott. Például teljesen idegen emberekkel elbeszélgetnek a buszon átlagos dolgokról, de nem tartanak bunkónak, ha épp nincs kedved beszélgetni. Itthon legjobb esetben a kormányt kezdik el szidni az emberek 2 perc múlva, mindegy, hogy épp melyik van hatalmon.

Ők pont az átlag magyarra mondták pár év után, hogy "nyavalyognak". Ha vmi rossz történik, akkor azt kivesézik 100x, de nem tesznek ellene semmit :(

Mondjuk erről csak te tudsz nyilatkozni, ha valóban Amerikában élsz, te látod a különbséget

2010. nov. 19. 01:28
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

00:57


"Ha valaki elmondja a bajait, az rögtön nyafog, egyértelmű...."


A nyafogásnak az a definíciója, hogy valaki "elmondja a bajait", okosticián :))

2010. nov. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!