Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hollandiában miért adja oda a...

Hollandiában miért adja oda a csomagot a futár a szomszédnak, ha a címzett nincs otthon? Mivan, akkor ha ellopja a szomszéd?

Figyelt kérdés

szept. 15. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Más országokban más a kultúra. Nálunk Németországban simán leteszik a lépcsőház aljába a csomagokat, ha valaki nincs otthon. Mégse tűnik el jellemzően semmi. De pl a szörfösök is lent hagyják a szörfdeszkát a tóparton, amíg hazaugranak ebédelni. Senki nem bántja.

Nekem is kultúrsokk volt eleinte.


A gyerekeimnek már a fordítottja az, amikor hazalátogatunk.

szept. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elvileg ilyenkor hagy egy cédulát is, hogy melyik szomszédba mehetsz érte. Nem Hollandia, Ausztria, de itt is így van. A futárnak nem kell külön elvinni az átvevő pontra, vagy másnap megint jönni, a címzett meg bekopog a szomszédba és ugyanúgy megkapja a csomagot. Mindenki boldog.

Egyszer tűnt el egy csomagom, egy falinaptár, az amazon azt írta, hogy egy szomszéd átvette, de sehol nem találtam a cédulát, hogy melyik (48 lakasos társasházban lakom, nem csöngettem fel mindenkit). Tettem ki cédulát a faliújságra, vártam pár napot, majd megreklamáltam, visszakaptam a pénzt. De ez a kivétel, egyszeri eset.

szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Justinianus ***** válasza:
Ugyanaz, ami nálunk, ha ellopja a szomszéd.
szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha ellopják, lehet reklamálni. Itt Ausztriában is odaadják, illetve lerakják simán csak az ajtó elé, de én szerencsés vagyok, minden szomszédom normális és nem lopják el, meg is van beszélve, hogy átvesszük azét, aki éppen dolgozik (szomszédok is magyarok, illetve románok).
szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hollandiában NEM LOPJA EL a szomszéd!

Ez a különbség a hanyatló Nyugat és MO között!

Söt mondok valamit, Németországban a bejárat elé teszik le sokszor a csomagot, és ott sem lopja el senki.

szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De a szomszédban szlovákok, lengyelek, ukránok vannak, mert egy szállón vagyok
szept. 16. 06:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Ettől még ott ez a szokás, protokol a futároknak. Nem fogja azt nézegetni, hogy vajon ki lakik a szomszédban.
szept. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak, ha ellopják?
szept. 16. 10:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Volt már, hogy ellopták, vagy csak magyarosan gondolkodsz és magadból indulsz ki???
szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lejelented a feladónak, hogy nem kaptad meg. A nagyobb cégek (Amazon stb) ált visszatérítik az árát.
szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!