Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lehet könnyen kiforgatni...

Miért lehet könnyen kiforgatni a szavaim? Hogyan lehet könnyen változtatni rajta?

Figyelt kérdés
Gyakran esik velem olyan dolog mikor mondok valamit és nem azt veszik ki belőle az emberek amit kéne sőt bizonyos esetbe ellenem fordítják de az ritka hálistennek. Utána jön az a szöveg, hogy ezt mondtam és azt mondtam de közbe mégse azt mondtam. PL:Sütni kéne valamit. Mondja az illető. Azt mondom erre, hogy akkor süssél. A végén az lesz én akartam sütni közbe nemis én akartam.
2010. nov. 2. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amit példát hoztál, abból inkább az derül ki, hogy az ismeröseid szeretnek mindenért téged okolni, hibáztatni.

Így azért ez nem ugyanaz.


A szavaid kiforgatása ellen pedig azt teheted, hogy egyértelműen fogalmazol. De ne feledd, hogy ha valaki ki akarja forgatni a szavaidat, akkor ki is fogja, tehetsz te bármit.

2010. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert úgy használod a szavakat, hogy kiforgatható. Most az írásod is pl apróság ugyan, de észrevehető:


"Gyakran esik velem olyan dolog"

Esik veled? Mi? Milyen dolog? Az eső? Együtt estek?


"és nem azt veszik ki belőle az emberek"

Mit vesznek ki belőle? 30 deka zöldborsót? ;)


Ugyanakkor a stílusod maga is fura, és most nem csak a vesszőhiányra és a szóismétlésre gondolok, azaz nem nyelvtani hibákra, hanem stílusjegyekre.


Legyél lazább, legyél választékosabb, próbáld irányítani magad és ne hagyd, hogy magad "szívatni". Legyél kicsit határozottabb, szigorúbb!

2010. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
-hogy
2010. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg próbálj egyértelműbben fogalmazni.

Amúgy ha ezt csak te vetted észre az a jobbik eset. Nekem van egy barátnőm, aki soha nem veszi észre magán hogy milyen kétértelműen fogalmaz. Pontosabban nem is kétértelmű, hanem mond valamit, ami abszolút egyértelmű és amikor mi erre nem úgy reagálunk ahogy ő várta akkor elmondja máshogy h mit akart mondani. És tök mást mond mint először. De ő azt hiszi, hogy mindkét esetben ugyanazt mondta.

Szóval a te eseted sztem jobb.

2010. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szégyellem a problémám.Sokat olvasok és általában értelmes embernek tartanak nem butának és mégis sokat használok szóismétléseket és nyelvtani hibákat főleg ha ideges vagyok és feszült ill.ha zavarba vagyok.Főleg a gyökér embereknél vettem észre a kiforgatást .
2010. nov. 2. 15:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Amit példaként említettem történetet már nagyon régen történt.Akkoriban volt egy zsarnok párom akinek a nővére pizzát akart sütni én meg rávágtam,hogy süssön.Később lecseszett a pasi miért terhelem a nővérét ilyesmivel.Anyukámnak vannak hasonló húzásai.
2010. nov. 2. 15:46
 7/7 anonim válasza:

"Akkoriban volt egy zsarnok párom..."

Szerintem abban az esetben nem a te hibád volt hogy kiforgatták a szavaid...:)

2013. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!