Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sapkát, kalapot mai napság le...

Sapkát, kalapot mai napság le kell venni egy étteremben, vagy mint az öltözet szerves részét, fenn lehet tartani?

Figyelt kérdés
2023. febr. 20. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nő vagy, akkor a fejeden maradhat.
2023. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A Baseballsapka sem maradhat fenn férfiakon?
2023. febr. 20. 17:38
 3/13 A kérdező kommentje:
Gyorsan megnéztem a neten, férfinak bizony le kell vennie a satyeszt, legyen az bármilyen :)
2023. febr. 20. 17:40
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
A kutyát mem érdekli, nem általános iskolában vagy.
2023. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lucifer :))))


Látom jó önismereted van, ami már a névválasztásodból lejön :)

2023. febr. 20. 18:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lucifer max a lángososnál járt eddig, ahol teljesen rendben van, ha baseball sapkában falatoz az ember.
2023. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kustany válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen étteremben eszel.

Kevés helyen fognak szeretni, ha nem veszed le, mert néhány vallástól eltekintve udvariatlanság.

Ha egy önkiszolgálóba, vagy egy mekibe mész, ott még elmegy a sapka a fejen, de ennél feljebb én nem tenném.

Egy korrekt helyen, fel fogják ajánlani, hogy szívesen elviszik a ruhatárba.

Ha valakivel mész az annyival súlyosabb, hogy a sapka azt üzeni, hogy nem érsz rá és sietnél már el, nincs időd arra, akivel az asztalnál ülsz.

2023. febr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
Én nem hordok semmilyen sapkát, csak nem problémázom hülyeségeken és nem szólok bele más öltözködésébe, mert semmi közöm hozzá.
2023. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
"A kutyát mem érdekli, nem általános iskolában vagy." Ez nem olyasmi, amit csak az általános iskolában kell betartani. Ott megtanulni kellett volna, hogy ez illetlenség.
2023. febr. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Látod, Lucifer, már az általános iskolában próbálták ezt neked megtanítani, de kifogott a tanárokon a gyerekszoba hiánya.


Lehet azzal takarózni, hogy "engem nem érdekel" ez vagy az az illemszabály, udvariassági szokás. De az a helyzet, hogy az emberek többségét ez érdekli, és nem egy lakatlan szigeten laksz.


De megpróbálhatod megmagyarázni, hogy miért is jó akárkinek, ha bunkónak tartják mások. Márpedig, ha nem érdekelnek az illemszabályok, akkor ez fog történni.

2023. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!