Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen ruhában mentek színházb...

Milyen ruhában mentek színházba? Mást kell felvenni mondjuk egy musical előadásra, mint egy prózai előadásra?

Figyelt kérdés

2021. nov. 13. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell kisestélyit felvenni, de azért ne kockás flanellingben és tépett farmerben menj...


Egy közepesen elegáns irodai kombó is megteszi (ha lány vagy...)

2021. nov. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokat lazult az etikett/dresscode az utóbbi 15-20 évben. Régebben elképzelhetetlen volt, hogy valaki ne elegánsan felöltötve menjen, ma már simán beszédelegnek az átlagnál kevésbé valamivel pacuha utcai ruhában.


Én azt mondanám, ha rég jártál már színházban, akkor egy előadás környékén menj ki elé és nézd meg, hogyan öltözködnek, akik jönnek/mennek és inkább felfelé próbálj meg kilógni az átlagból.

2021. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg sokat lazult a dress code. Őszintén én már nem is törekszem arra, hogy "jól" nézzek ki ilyenkor, inkább legyen kényelmes, főleg, ha előtte / utána sokat sétálsz vagy tömegközlekedsz, télen hidegben stb. Én általában egy nem farmer nadrágot és egy szebb pulóvert vennék így télen. Egy sállal / kendóvel / ékszerrel / táskával fel lehet dobni egy kicsit és kész.
2021. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább színháztól függ. Egy alternatív színházba akár sima utcai ruhában is mehetsz. Én a Vígszínházba most fekete, elegáns ruhát vettem. Oda biztos nem mennék utcaiba.

Operába meg minimum, hogy alkalmi ruhába megyek, de inkább hosszúba. Tehát a lehető legelegánsabb, ami van.

Ugyanígy azon is múlik, hogy esti vagy mondjuk szombat délelőtti darab. Napközben nem kell annyira kiöltözni.

2021. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem attól függ, hogy illik felöltözni, hogy musicalelőadásról van szó, hogy prózáról, hanem a színház jellegétől. Kőszínházakba illik joban kiöltözni - ez nem kis/nagyestélyit jelent, hanem nőknek csinosabb ruhát, vagy egy csinosabb felsőt (pl. blúz / ing vagy egy kellemesebb fazonú, nem túl böhöm szvetter) szoknyával vagy elegáns szabású nadrággal, elegánsabb félcipővel... és ezekből nem diszkós / k...s verziót. Férfiaknak elegánsabb pulóver vagy ing elegánsabb nadrággal, félcipővel. Talán még sötét farmer áramvonalasabb full fekete edzőcipővel elmegy.


Alternatív színházba nem kell kiöltözni (persze a mackóalsó/felső meg diszkósribi szerelések ott is kerülendők).

2023. jan. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!