Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi idő mire megszokjátok,...

Mennyi idő mire megszokjátok, és nem automatikusan 2022-öt írtok dátumban, hanem 2023-at?

Figyelt kérdés
2023. jan. 13. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyi. Egyből.
2023. jan. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még a 2022-t sem szoktam meg, errefel már 23 van.
2023. jan. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 év biztos elég lesz hozzá.
2023. jan. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Míg az első két számjegyez (20..) leírom, van időm elgondolkozni azon, hogy milyen év van most.

1999/2000 fordulója volt nehéz ilyen szempontból, mert előtte, mióta írni tudok, megszoktam, hogy egy dátum ezerkilencszázzal kezdődik... azóta meg nem.

2023. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Év elején könnyű, amikor még benne van az emberben az új év tudata. 1-2 hónap múlva már könnyebb lesz téveszteni, ha nem csak az írásra figyel az ember.

A megszokás amúgy attól is függ, milyen gyakran írjuk le.

Pl. amikor naponta 100x leírtam kiadási jegyekre, pár nap után már nem tévesztettem.

A másik véglet is könnyű, aki nagyon ritkán írja, az dátumozás előtt mindig végiggondolja.

Most csak úgy hetente írom le, és ha már elmúlik az újdonság varázsa, biztos fogok téveszteni februárban, ha írás közben elvonják a figyelmemet.

2023. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!