Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik véleményt osztod...

Melyik véleményt osztod inkább a tegeződéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2023. jan. 11. 16:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
én a neten is ha írok egy idősebb videósnak pl. kommentet youtubeon, magázódva szoktam
2023. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az lehet, de egy ilyen anonim fórumon nem tudni, ki milyen korú
2023. jan. 15. 15:33
 13/17 anonim ***** válasza:
24%

"és csak azt nem értem, hogy a fiatalabbak közül is miért akadnak ki annyira a tegezésen és miért nem rugalmasabbak."


a magyar emberek többsége borzasztóan frusztrált, és alig várja, hogy kötekedhessen vagy vmin megsértődhessen.


30as férfi vagyok, de én is jóval kevesebbnek nézek ki, ezért 90%ban tegeződöm 45 alattiakkal.

fogorvosnál magánban, a két asszisztensnő is csakúgy tegezésre váltott, ahogy láttam, náluk ez általános is.

egyetlen helyen van folyton problémám ebből: boltokban. de túlzottan ez sem érdekel, ha kell, váltok.

Aldiban pl. (új pénztárosoknál?), hogy magázódni akarnak. viszont volt, hogy mikor magázódásra váltottam, már sehogy sem köszönt vissza :D igazából kedves volt végig, nem hiszem h antipatikus lennék, lehet, h nem tudja, hogy köszönjön, passz.

2023. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó! Boltokról tudok nyilatkozni, mint dolgozó. Bár mi inkább szolgáltatást és egyedi dolgokat adunk el.

Én most lettem 30. Kolléganőm 25.

Rendszeres, hogy betévednek 20 év körüli lányok. Én tegeződök velük (teljesen nyilvánvaló) ő meg magázódik.

Múltkor már jeleztem kolléganőmnek, hogy kellemetlennek érzem ahogy az ügyfeleimet magázza, annak ellenére hogy az adott lány is pl többes számban is tegeződést használt („meddig vagytok nyitva“, „sziasztok” stb). Miért csinálja ezt? Szinte egy korosztály. Válasz:

Nem őriztek együtt libát.

Ez volt az indok.

Mintha a saját üknagymamámat hallottam volna:D

2023. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

Egy kicsit mindkettő. Sokat lazult az illem, így a fiatalabb korosztálynak már a tegeződés az alap és meg sem tanulják és szokják a formális megszólítás szabályait, emiatt kényelmetlennek érzik, ha a használatába kényszerülnek.


Családon belül szintén korkülönbségtől függetlenül mindenki körbe tegez mindenkit. A szüleim még a nagyszüleimet is magázták, a nagyszüleimet és velük egykorú családtakogak még én is magáztam, a szüleim korúakat már nem.


"csak azt nem értem, hogy a fiatalabbak közül is miért akadnak ki annyira a tegezésen és miért nem rugalmasabbak"


Felmerült benned, hogy esetleg nálad van a hiba?

2023. febr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15-ös, magad írod: "a fiatalabb korosztálynak már a tegeződés az alap". Én ezt arra értettem, hogy az egymással való kommunikációban, nem az idősebbekkel. Vagy te ezt helyteleníted, hogy ez mostanában inkább így van? Abszolút nem tartom tiszteletlenségnek, hogy 20-asok vagy 30-asok ismeretlenül is egymás között tegeződjenek.


"esetleg nálad van a hiba?"


Amennyiben? Én is egy divatboltban vagyok eladó és velem is tegeződnek a korombeliek (36 vagyok). Még senki nem kérte ki magának.

2023. febr. 19. 11:28
 17/17 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, semmit rosszat nem írtál, de Magyarországon rengeteg frusztrált, besavanyodott ember van, aki vagy így akar tiszteletet kierőszakolni, vagy megrekedt a 90-es években , és nem akarja elfogadni, hogy lazult az illem.

Tavalyelőtt hivatalban a csaj is tegezésre váltott, pedig max. látásból ismerem. Szüleim a fogorvossal magázódtak (50-es éveik végén járnak), de mondták, hogy szinten minden fiatalabbal tegeződtek.

2023. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!