Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktatok ilyen véleményt,...

Szoktatok ilyen véleményt, megjegyzést kapni? Te mindent olyan komolyan veszel!

Figyelt kérdés
Én rendszeresen. Szerintem igaz is. Miért baj ez?
2023. jan. 2. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakik szemétkednek velem és számonkérem őket, akkor ezt is szokták mondani ilyenkor.
2023. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Leginkább abban a helyzetben, amit #1 ír, de akkor is elő szokott fordulni, ha valaki tervez valamit, aztán meggondolja magát, és még én vagyok a hülye hogy számonkérem. Pl:

-Valamikor a hétvégén majd találkozhatnánk

-Jó, majd szombaton megbeszéljük.

*Szombaton*

-Akkor mikor szeretnél találkozni?

-Jahj már nem igazán akarok, nincs kedvem.

-De... Akkor előtte miért ajánlottad fel?

-Jahj már csak egy ötlet volt, miért kell mindent komolyan venned?!

A világból ki lehet kergetni vele -.-"

2023. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy teljesen normális a komolyságod, és másokban nincs semmi felelősségérzet.

De az is lehet, hogy túlságosan komoly vagy, rugalmatlan, nincs humorérzéked, nem tudod elengedni, jól érezni magad.

Te tudod, hogy melyik igaz.

2023. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as, ahogy írtam a nyitóban: "Szerintem igaz is. " Tehát én ezt tudom magamról. A kérdésem az, mi ezzel mások problémája.
2023. jan. 2. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:

4: Idegesítő, amikor valaki túlzásba viszi, és azt is halálosan komolyan veszi, ami nem az, és ha olyan karót nyelt, hogy sose engedi el magát egy kicsit.

De téged miért zavar, hogy mások kimondják, amit te is tudsz?

2023. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Ilyet meglehetősen ritkán, de volt már rá példa. Viszont hasonló, bújtatottan passzív agresszív kéretlen beszólásokat és "jótanácsokat" már gyakrabban. Ne foglalkozz vele, engedd el, nem nagy dolog és társai. És ahogy az #1 és #2 is írja, általában a hibás vagy vétkes fél szokta ezeket kéretlenül osztogatni. Ahelyett hogy ténylegesen jóvátenné a hibáját, még megpróbálja invalidálni is az érzést amit okozott a felelőtlenségével. Ritka suttyó és elvtelen dolognak tartom, hasonló kalibernek majdnem mint a ne haragudj de kezdetű mondatok, ami után sértéseket vágnak az ember fejéhez. De a lényeg hogy te ne haragudj, meg lett mondva és ezért nincs rá jogod :D
2023. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt szoktam erre mondani, hogy ha már nevetni nem lehet rajta, mit csináljak vele?
2023. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, meg kell védeni magam. Illetve sokszor úgy érzem, mások azért jelentik ezt ki rólam, mert szeretnék, ha nem lennék ilyen, szerintük meg kellene változnom. Ötösnek válasz.
2023. jan. 2. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!