Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik véleményt osztod...

Melyik véleményt osztod inkább a tegeződéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2023. jan. 11. 16:37
A kérdező szavazást indított:
A fiatalabb korosztályban manapság természetesnek számít, szívesebben tegeződnek egymással
Nem életkortól függ, hanem egy közvetlenebb viszonyt feltételez, így tegezed például az idősebb rokont, de egy fiatalabb ismeretlent nem
Egyik sem, más, leírod
27 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy vagyok vele, hogy a velem egykorú vagy fiatalabb korosztályt mindig tegezem, az idősebbeket meg csak akkor ha rokon vagy nagyon közeli ismerős.

26F

2023. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
89%

Én kérni szoktam mindenkitől, hogy tegezzenek. Ha nem nagyon hivatalos a helyzet, és olyan szitu, általában én is inkább tegeződöm, de csak akkor ha úgy látom megengedhetem magamnak.

Tegezve is meg lehet adni a tiszteletet, magázva is lehet parasztnak lenni.

Középsuliban egy tanárunk elvárta, hogy utcán tegeződjünk. Jó fej tanár volt, egyik alkalommal beszólt valamit egy osztálytársamnak, mire ő így felelt:

" Nagy fasz maga bazdmeg!" Még a tanár is szakadt a röhögéstől. :D

2023. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Idegeneket magázok, kivéve ha jóval fiatalabb nálam, ergo gyerek. Ha sziával köszönök, elköszönésnek a viszlátot, viszontlátásra köszönést használom, nekem tetszik, jobban mint egy helló.
2023. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Velem egykorúakat tegezem.Idősebbeket megbeszélés alapján.
2023. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván egy orvost nem fogok letegezni hiába egykorú velem tehát ez helyzet függő is.

#4

2023. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
én meg olyan szerencsétlen ábrázat vagyok hogy 32 évesen is elkérik a személyim, szóval értelemszerűen fiatalabbnak hisznek és szinte mindenhol tegeznek. szoktak kialakulni ilyen kellemetlen helyzetek emiatt hogy én magázódom, a másik fél tegez. de én nem akarok váltani emiatt ha tőlem idősebbnek érzékelem, olyan plusz 8-10 év korkülönbségig. fiatalabbakat meg a korosztályom pedig tegezem, kivéve ha rendőr, vagy orvos
2023. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Ránézésre kb 45-ig mindenkit tegezek.
2023. jan. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Én valójában sokkalta többet magázódnék, csak nem engedik. Még idegenek se, megsértődnek, és mondják, hogy tegezzem őket. Csak azt tudnám miért.
2023. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Mindent meg lehet mondani tegezve és magázva is. Nekem nem sokat jelent. Idejét múlt etikett. Angol nyelvterület is jól megvan nélküle. Egyiken sem sértődöm meg. Csak a feszélyezettség van miatta, hogy hogyan szólítsam meg. Van hogy közeli embert magázok és van hogy távoli ismerőst tegezek. Nem ezen múlik. Inkább az emberi jóságon becsületen egy kapcsolat. Alapban mindenkit úgy szólítok ahogy megszólít vagy hivatalos helyen magázom, egyébként korombélitől lefelé tegezem.
2023. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én magam amúgy nagyon is tegezős vagyok, és a korosztályomat (37 vagyok) meg a fiatalabbakat én is tegezem, és csak azt nem értem, hogy a fiatalabbak közül is miért akadnak ki annyira a tegezésen és miért nem rugalmasabbak. Szerintem az hogy huszon- meg harmincévesek egymással magázódnak az régebben volt szokás nagyanyáink idejében. Persze ki hogy szereti, de nem ezen múlik az élete senkinek. Egyébként hivatalos helyeken, és ismeretlen idősebbekkel alap lehet a magázódás, de el nem tudom képzelni, hogy mondjuk egy szórakozóhelyen a vendégek korosztálytól függetlenül is ne tegeződjenek. Mint itt a neten is.
2023. jan. 15. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!