Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A karácsony manapság a rokonlá...

A karácsony manapság a rokonlátogatásokról szól?

Figyelt kérdés

Csak nekem fordul ki ettől a gyomrom? Bárkivel beszéltem, hogy mi lesz karácsonykor, mind felsorolta hogy milyen rokonokhoz fognak menni. A többség az egész rokonságot végig járja.

A mi rokonaink is ezt csinálják, de mi nem vagyunk ennek részesei és nem is hiányzik. Másról sem szól csak a felesleges bájcsevejről, a felesleges jópofiról és mosolygásról és a felesleges faggatózásokról. Ti mit gondoltok erről? Ha meg a kötelező ajándékozásról, mivel szinte az már elvárt.

Ha valakinek mesélem, hogy nem rokonlátogatunk, furcsán néznek rám.



2022. dec. 25. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Manapság? Akarod mondani, az elmúlt pár évszázadban?
2022. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem :)
2022. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nálunk sem
2022. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Karácsonykor gyakorlatilag semmi hasznosat nem lehet csinálni (a szomszédok megsértődnek a zajongástól), így marad a rokonlátogatás. Az se túl csendes, persze, de csak házon belül van... Úgyhogy én is csak karácsony után csináltam meg a láncfűrészemet, karácsonykor meg jöttek a rokonok.

De ez valóban nem új szokás.

A régi, nagyon vallásos időben Karácsony mindhárom napja dologtiltó nap volt, bár Karácsony böjtje egyes vidékeken csak korlátozott mértékben. Ilyenkor az emberek nem tudtak mit kezdeni magukkal, tévét se nézhettek (mert nem volt), ezért elmentek a rokonokhoz, komákhoz látogatóba. Ezt többnyire névnapozással is összekötötték, ha más nem is, de legalább István és János minden rokonságban volt... Karácsony előtt zajlottak az éves disznóvágások, így volt hús, hozzá még adódott bor, pálinka, úgyhogy nagy, részeg bulizásba torkollott az egész már 100-200 évvel ezelőtt is.

2023. jan. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valahogy a gyomrom fordul ki ettől a szokástól
2023. jan. 1. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:

„Valahogy a gyomrom fordul ki ettől a szokástól“


Igen? Akkor szépen megmondod, hogy nem mentek, nem értek rá. Baratnoddel leszel, tesóddal, mit tudom én kivel. Évek óta ezt csinálom. Volt belőle sértődés? Volt. Erdekel? Nem. Egy életem van, azokkal szeretném tölteni a szabadidőm akiket valóban kedvelek.

2023. jan. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„A mi rokonaink is ezt csinálják, de mi nem vagyunk ennek részesei és nem is hiányzik. ”


Bocsi, most látom csak ezt a részt. Akkor tárgytalan:)

2023. jan. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!