Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a karácsonynak nem a költekezésről kellene szólnia?

Figyelt kérdés
Az ünnep az más, mint a hétköznap. Ha ünnepekkor nem veszünk plusz dolgokat vagy más dolgokat, mint amiket hétköznapokon szoktunk vásárolni, akkor mitől lesz ünnep az ünnep? Mitől lesz az ünnep más, mint a hétköznap? Nem nagyon értem azokat, akik azon az állásponton vannak, h minek költekezünk ünnepekkor.

#Karácsonyi költekezés
2022. dec. 22. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Logikád mentén pénzt sem szoktunk égetni hétköznap. Akkor csinálhatnád azt is karácsonykor.


Akik szerint nem kéne költekezni azok szerint feltehetően nem az a szeretett jele, hogy mekkora és mennyi ajándékot veszel másoknak.


A szeretetről és nem a pénzről kéne szólnia.

2022. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a felesleges pénzszórás, rongyrázás a gáz. Oké, vesznek az emberek ajándékot, de már minden csak az ajándékról szól meg a versengésről, hogy ki csinál nagyobb banzájt, több kaját, nagyobb fát, külföldön sok helyen a ház díszítésével akarják egymást túlszárnyalni, azokról nem is beszélve, akik hitelt vesznek fel inkább, hogy meg tudjanak venni valami hülyeséget, csak mert juj karácsony van. Ünnep lehet valami ajándék és pénzszórás nélkül is pl. attól, hogy együtt vannak azokkal, akiket szeretnek, nem kell dolgozni, nincs rohanás, nincsenek nemszeretem kötelező dolgok. Ellenben az egész karácsonyi felhajtás a nemszeretem kötelező dolog irányába ment el nagyon sok embernél, pont ezek miatt.
2022. dec. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Van aki egész évben nem teheti meg. Van hangulata is.
2022. dec. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
50%

Eredetileg nyilván más volt a karácson és mára egy üneppé alakult. Eredetileg keresztény jelentése volt a maga megfelelő keresztény tartalmaival, akár szertartásaival és mindennel. Ez nyilván más.


Ami a kérdés mai részét illeti, szerintem ebben nem a költekezést kellene nézni, hanem a másik felét az ajándékozást.


"Ha ünnepekkor nem veszünk plusz dolgokat vagy más dolgokat, mint amiket hétköznapokon szoktunk vásárolni, akkor mitől lesz ünnep az ünnep?"


Költeni tényleg költünk egész évben, de azért szerintem karácsonykor más dolgokat veszünk, mint év közben. Meg hát ebben sem azt nézném, hogy mennyire más a megvett akármi, hanem ez ajándék valkinek.


Az ünnep meg szintén nem a költekezéstől lesz ünnep, hanem például az ajándékozástól, a kis szertartásos velejáróktól, és ilyenektől. Manapság terjednek mindenben a kritikák csak jobb azért némiképp válogatni is azokból és megfontolni amit olvasunk.

2022. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!