Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás utcákat és...

Miért szokás utcákat és intézményeket emberekről elnevezni?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 06:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
78%

Ritka ha olyan emberrrol neveznek el utcat akit senki nem ismer.

A legtobb telepulesen van Hunyadi utca, Petofi utca, Kossuth utca, Szechenyi utca. Manapsag mar gyakran lecserelik a kommunistakrol elnevezett kozterek nevet de arrol nem lehet vitazni hogy Petofi neve miert nem lehetne jo utcanevkent.


Vannak nem szemelyekrol elnevezett utcak is, pl Meggyfa utca, Harsfa utva, Diofa utca, Viza utca, Darazs utca, Vadasz utca, stb

2023. jún. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Kései Sirató ***** válasza:
79%
AZ, hogy valaki nem ismeri az ismert embereket, vagy nem néz utána, ha nem ismeri, az ne legyen a te gondod!
2023. jún. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Megemlékezés. (Van, akire csak az utcanév miatt kerestem rá, mert soha nem hallottam róla. Pl. Kosciuszko Tádé. Tágítja az ismeretet, ha az ember utánanéz. Az után pedig biztos érdemes, akiről utcát neveznek el.)

2. Nem lehet mindenhol Fő utca, 2. utca, 3. utca, 4. utca stb. a szokás. Lehet, hogy akkor meg azt kérdezted volna meg. (?)


10-es

Te egy tanárgyűlölő vagy agymosott emberke vagyol?

2023. szept. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

16

17

Ságvári Endrét? Azt a Ságvári Endrét, akit évekkel ezelőtt tiltólistára tettek és nem lehet utcanév?

2023. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

21

"Manapsag mar gyakran lecserelik a kommunistakrol elnevezett kozterek nevet"

Konkrétan tilos ilyen nevet adni és kötelező volt évekkel ezelőtt lecserélni mindet.

Mondjuk, hogy például Hámán Katalinnal mi volt a gondjuk, azt nem teljesen értem. Esetleg az őt halálra kínzókkal is lehetett volna...

2023. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#24: A 16-os vagyok.

Emlékeztem az utcanévre, de mára már átnevezték, két szakaszát két külön névre. Az egyik nem tetszene a kommunistáknak, ugyanis ő Szent Borbála (na, tudod, ki ő? guglizni nem ér!), a másik pedig nem személy, hanem Összekötő út (erről mit lehetne írni?).

2023. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
71%
Tiszteletből, és azért, hogy ne menjen feledésbe így sem a nagy emberek emléke.
2023. szept. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!