Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Létezik ma még olyan munkahely...

Létezik ma még olyan munkahely, ahol nem az általános tegeződés a szokás?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés alatti vita miatt jutott eszembe. 15 éve kezdtem dolgozni, és azóta akárhova mentem, mindenhol mindenki tegeződött kortól és beosztástól függetlenül. Fiatalon fura volt, de már megszoktam, most már az lenne szokatlan, ha máshogy lenne.

Van ma még olyan munkahely, ahol nem így működik, és a kollegák legalább részben magázódnak? Van itt olyan, aki ilyen helyen dolgozik?


2022. nov. 7. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy, tudok ilyenről.
2022. nov. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen kb. 50 fölött csak az azonos nemű, vagy közvetlen kollégák tegeződnek.
2022. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Minél nagyobb az alacsony iskolai végzettségűek aránya egy munkahelyen, annál "vadabbul" tegeződnek.
2022. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Férjem és én is diplomások vagyunk (én csak bölcsész, de ő mérnök), és mindketten csak tegeződős munkahelyen dolgoztunk idáig. Ugyhogy ez utóbbi nem hiszem, hogy igaz.

Talán kórházakban jellemző még gyakran, hogy magázódik az orvos és az ápoló, de ezen kívül én még nem igazán hallottam ilyenről. Ez nem azt jelenti, hogy nem is létezik, de a kevés válaszból ítélve annyira nem lehet gyakori jelenség.

2022. nov. 8. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:

#3 Pont a fordítottját tapasztaltam, persze sok függ a főnök stílusától is.

Ahol a főnök tegeződés párti, ott a beosztottak is jobban tegeződnek.

Ha a vez. ig. tegeződik az előadóval, a csop. vez. h. is kénytelen.

2022. nov. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Orszaggyulesben magazodnak
2022. nov. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kérdés MUNKAhelyre vonatkozik.
2022. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Gondolom, ezt #6nak írtad.
2022. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!