Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítsam meg azt a...

Hogyan szólítsam meg azt a professzort, akit tegezhezek?

Figyelt kérdés

PhD-hallgató vagyok, és az egyik professzor azt mondta, hogy kollégák vagyunk, úgyhogy tegezzem nyugodtan.


Ilyenkor e-mailt úgy írjak, hogy "Kedves István, a segítségedet szeretném kérni az alábbiakban" vagy hogy "Tisztelt Professzor Úr, a segítségedet szeretném kérni az alábbiakban"?


2022. szept. 12. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

"Tisztelt Professzor Úr


Ha közel egykorúak vagytok, és a tanulmányokon kívül is van kapcsolatotok, akkor lehet az 1.


Nem mutatják (az értelmesebbje), de érzékenyek az ilyen megszólításokra :)

2022. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Én olasz szakon 3 kivételével (abból egy már meg is halt) az összes tanárt tegeztem, nekik - ha kellett volna annó bármiért e-mailt írni - automatikusan udvarias,de tegező formában - OFF: a kettő nem zárja ki egymást, hovatovább magázva is lehet valaki bunkó OFF VÉGE - írtam volna az e-mailt is (nem volt rá szükség a 4 év alatt).

Angolon meg talán 4 tanár kivételével mindenkit magáztam és a mai napig is magázok, ha szembejönnek az utcán, pedig 17 éve végeztem (úristen, most számoltam utána - már 17 éve volt 2005!).

2022. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha mondta, hogy tegeződjetek, akkor nyugodtan használd e-mailben is a tegező formát. A megszólítás akár lehet "Kedves Professzor Úr is", nem furcsa ez után sem a tegezés.
2022. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Anyu(68) a nála jóval idősebb (80-90 közötti), de még élő egykori kollégáit, akik a kezdet kezdetén, amikor ő elkezdett a munkahelyén dolgozni (és amikor az egész iskola lényegében megalakult) volt kollégáit (akik közül volt akivel csak pár hónapot, volt akivel néhány évet, másokkal akár egy évtizedet is együtt dolgozott) mindig tegezés + (keresztnév) néni kíséretében szokta megszólítani. Szerintem a Szerbusz (szervusz) Éva nénibe semmi ciki nincs, a tisztelet meg van adva, és - ha nem 40 év a korkülönbség, hanem csak 20-25, és nem gyerekek és felnőttek relációjában ekkora, hanem mondjuk 60 és 85, vagy 50 és 75 arányban, akkor ez teljesen rendben van.
2022. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Tegeződés mellett a "tisztelt" furcsa. Szerintem is "Kedves Professzor Úr" a legcélszerűbb.
2022. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettős megszólítás használandó:

Tisztelt Professzor Úr! Kedves István!

...

2022. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!