Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem hordja ma már senki...

Miért nem hordja ma már senki sem a karikagyűrűt?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve vagyok nős, de ahogy nézem a házas kollégáimat meg az embereket az utcán, szinte már egyáltalán nem is látok senkit, hogy hordaná a karikagyűrűt. Miért nem divat manapság? Én ezzel a szokásommal maradinak számítok?
2022. szept. 7. 16:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek

"kevés nőnemű hajt az 53 éves pedagógusokra" :DD

Sulin kívül nincs a homlokodra írva ;)


48N pedagógus

2022. szept. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Én azért nem hordom, mert irritálnak a rajtam lévő ékszerek, zavarnak, a férjem meg olyan munkát végez, ahol úgyis le kellene vennie. Szép szokás egyébként, de a szerelem nem ezen múlik. Az pedig nem jelent semmit, hogy ezzel "átverem" az embereket. A Facebookon például ki van írva, hogy házas vagyok, és amikor ennek ellenére rám ír egy pali, hogy ismerkedjünk, és elutasítom azzal, hogy férjnél vagyok, még én vagyok elhordva mindenféle ku rvának.
2022. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

A munkahelyeden levő pár ember abszolút nem reprezentatív minta. Az utcán levő idegenekről meg fogalmad sincs, házasok-e, netán nem válnak-e éppen (ugye sajnos ez a szám nagyon magas).

Én ettől függetlenül sok emberen látok.

2022. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%
24 éve vagyunk házasok, sose hordtuk egyikünk sem, a szefben van 24 éve. A férjem eleve idegenkedik mindenféle ékszertől, nekem meg szimplán nem tetszik az arany színe... Amikor vettük, ott ahol vettük, fehérarany meg nem igazán volt.
2022. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nincs gyűrűnk.

Egyébként én úgy vettem észre, inkább a férfiak szokták kevésbé hordani.

2022. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Engem nagyon zavar maga a gyűrű
2022. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy harminc éve házas kolléganő mondta egyszer,mikor hasonlót kérdeztem tőle .

"Akinek a kezén vastag, vagy nagy gyűrű van, általában azok a leghűtlenebbek "

De én sem hordtam a jegygyűrűt,csak esküvőn. Ma pedig már közbiztonsági okból sem hordanék ékszert, mert egy férfi családtagomat megtámadták és az ujját le akarták vágni gyűrűstől,nem jött le ugyanis róla. Szerencsére kimenekült,de azóta ő sem hordja.

Egy gyűrű egyébként sem jelent semmit.

2022. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!