Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem hordja ma már senki...

Miért nem hordja ma már senki sem a karikagyűrűt?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve vagyok nős, de ahogy nézem a házas kollégáimat meg az embereket az utcán, szinte már egyáltalán nem is látok senkit, hogy hordaná a karikagyűrűt. Miért nem divat manapság? Én ezzel a szokásommal maradinak számítok?
2022. szept. 7. 16:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Igazságtalan , mivel átverik a szingli társkereső embereket is!
2022. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan még nem vagyok házas, de ha az leszek akkor hordani fogom.

23/L

2022. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van karikagyűrűm, csak az előző munkahelyemen nem lehetett a kezemen ékszer, ezért nyakláncon hordtam a gyűrűm.


Most új munkahelyem van, itt pedig se nyaklánc, se gyűrű nem lehet rajtam, mert balesetveszélyes, ezért csak otthon hordom.

2022. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan hordják.


Én nem bírok semmilyen ékszert, ezért bár korábban hordtam, ma már ritkán veszem fel.

2022. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Én speciel kihíztam. Meg amúgy is, kevés nőnemű hajt az 53 éves pedagógusokra, így felesleges is ezt az információt közölnöm :)
2022. szept. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andada25 válasza:
88%
8 éve vagyunk házasok,én is és a férjem is hordjuk a gyűrűt.
2022. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én hordom, a férjem fizikai munkát végez, ő hétközben nem, hétvégén igen.


Irodában a kollégáim hordják a gyűrűjűket - férfiak és nők is.

2022. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokan hordják, férfiak is. Én még nem vagyok házas, de ha férjhez mennék, mindenképp hordanám, és örülnék, ha a férjem is viselné.
2022. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Én aszittem, csak mi nem hordjuk, házas ismerőseim mind hordják. Nekünk mondjuk nincs is, pont azért, mert nem hordunk ékszert 🙂 Sőt, egy ismerős pár hivatalosan nem házas (a homoszexuális barátaikkal való szolidaritásból), de volt egy saját ünnepségük esküvel, ami nagyon szép és megható volt, amin gyűrűt váltottak és hordják. Szóval szerintem van, akinek fontos a szimbólum, más meg kevésbé érzi fontosnak.
2022. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Én 30 éve vagyok házas, de nekünk eleve nincs is karikagyürünk!

Mellesleg rengeteg ember nem szereti/nem bírja a gyürüket (pl allergia), illetve sok helyen nem is szabad hordani, emellett szerintem semmi jelentösége sincs, nem ettöl lesz valaki házas/hüségees vagy sem

2022. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!