Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az LMBTQ-sok, miért nem...

Drakula kérdése:

Az LMBTQ-sok, miért nem itélik el az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Például ezt. [link]


Ezt nem rég mutatták egy ilyen kérdésben, mire a következő reakciok érkeztek:


-A rudtánc nem szexuális jellegű.

Ami elég nagy hülyeség ha figyelembe veszük, hogy a rendezvény a szexuális másságért indult.

-Vagy tagadtág.

Ez érthető amugy ugyanis a kérdés elején nem volt forrás.

-Vagy azzal jőnnek hogy a jobb oldaliakat nem zavarja ha ez heteroban történik.

Ez viszont

1. Általánositás.

2. Ez forditva el monddható a baloldalrol is.


Mikőzben ezeketnéztem nem nagyon értettem hogy miért nem mondott senki olyat hogy "LMBTQ-s vagyok, de ezzel nem értek egyet" vagy valami hasónlot.

Tisztázzuk én tudom hogy az lmbtq-nak nem ez a célja és hogy ezek elszigetelt esetek, de akkor miért nem mondanak ellene semmit? Pont az ilyen hallgatásoknak köszönhető ha a másik oldalhoz csatlakoznak néhányan...



2022. aug. 9. 12:56
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
0%
De ki fejezi ki a tetszeset? Pont ezt írtam hogy senki sem fejezi ki a tetszeset. Ezt Te gondolod így. Es rosszul.
2022. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

"Miért is kéne ezt külön kiemelni?"

Hogy az emberek meg értsék hogy nem ezt akarják velük elfogadtatni. Ugy elég nehéz ezt elhinni ha ott mosolyognak mellette és támogatják öket az ilyesmiben.

"A heterok bocsánatot szoktak kérni a hetero bűnözők nevében? "

Én nem azt mondom hogy minden meleg szégyelje magát emiatt, hanem azt hogy azok akik ezt TÁMOGATJÁK azok legyenek felelősek érte.

"Miért mindig az lmbtq embereknek kell kollektívan mindenért felelni?"

Azoknak kell felelnie akik felelősek. Akik szervezik ezt a felvonulást és nem dobják ki az ilyet felelősek.


"Semmi köze a többségnek ahhoz, hogy az a szülő hogyan neveli a gyerekét."

1. Ilyen alapon nem kéne legyen gyáműgyse.

2. Ha a többséggel el akarják fogattatni akkor van hozzá a többségnek köze.


"Az aktivisták közül meg bőven van olyan is, aki ezt elítéli. Keress rá pl. Blaire Whitera. Rendszeresen kritizálja ezt."

Blair White egy jobb oldali aktivista aki baloldali mozgalmakat kritizál. Attól hogy transz még nem lesz LMBTQ aktivista.

"Ha azt akarja valaki, hogy a melegek ne vállaljanak és ne neveljenek gyereket, akkor azt se várják el, hogy ők vállaljanak felelősséget az unatkozó hetero szülők hülyeségei miatt."

Ez hogy került ide? Én nem azt mondom hogy ne vállalhassanak a gyerekeket a melegek, én azt mondom hogy ne csináljanak már ilyeneket mint hogy rudtáncoltatják vagy pedig elviszik valami bárba.

Enélkül nem lehet gyereket nevelni vagy mi?


"A felelőtlenségből pedig a jobboldal gyárt ideológiát"

Adtol még létezik.

"Senki sem kérte azt, hogy táncolj rúdon a melegekért. Ez egy hülyeség."

Látom szeretsz olyasmiket rakni a számba amit nem én mondtam.

Én nem mondtam hogy a mozgalom elvárja tölem hogy rud táncoljak értük.

Én azt mondtam hogy a mozgalom néhány tagja ezt csinálja a gyerekével a többi meg mosolyog hozzá.

"Az volt a lényeg, hogy nem fogom vállalni a felelősséget mások tettei miatt. Nem fogom rosszul érezni magam, nem tartom bűnösnek magam azért, mert valaki így viselkedik. Ennyi.


Pont ezért nem is fogom azt mondani, hogy "ezt elítélem", mert semmi közöm hozzá. Nem vagyok aktivista, nem én szerveztem a rendezvényt és nem én vagyok a táncoktató vagy a szülő. Soha nem táncoltattam senkit rúdon és ha ez nem elég, hogy belőjék az értékrendem, akkor az nem az én problémám. Ennyi. Soha senkit nem fogok győzködni szóban arról, hogy milyen vagyok."

NEKED nem kell. Annak kell aki ezt támogatja vagy csinálja.


"Megint csak ugyanazt tudom mondani, hogy ha a heterok hülyeségeiért nem kollektíven felelős minden hetero, akkor ugyanúgy a melegek/bik/queerek hülyeségeiért sem felelős mindenki."

Persze hogy nem mindegyik hetero felelős abban amit néhány csinál, azok a felelősők akik a hülyeséget csinálják vagy támogatják. Ez vonatkozik a melegekre is.

"Ebből is látszik, hogy nem mindenki egyforma. Van olyan is, mint írod, aki a melegek közül ítéli el, tehát foglalkoznak vele. De nem igazán értem, hogy milyen alapon várod el, hogy mindenkinek ilyesmi körül forogjon az élete."

Én az aktivistáktol várom el ezt, nem pedig mindenkitől.

"Nem hiszem, hogy normális lenne valakiről azt feltételezni, hogy rúdon táncoltatna minden tízévest csak azért, mert nem hangsúlyozza ki azt, hogy ezt elítéli."

Én nem azt feltételezem hogy mindegyik ezt csinálná hanem hogy elnézik amikor ilyesmi történik.

"Egy gyilkosságnál sem kell mindenkinek leírni, hogy elítéli a gyilkosságot, mert ha nem írja le, akkor biztos ő is gyilkos."

Nem lesz ő a gyilkos viszont ha szellemileg támogatta a gyilkost vagy helyesnek vélte akkor ő is felelős még ha nem is olyan mértékben mint a gyilkos.


"A legtöbb ember könnyedén tud hazudni, ezért tanácsolom, hogy a tetteik alapján ítélkezz mások felett."

Én ez alapján itéltem meg a mozgalmat.

"Ez az "én ezt elítélem" duma annyit ér, mint amikor a rászorulóknak "thougths and prayers-t" küldenek."

Nem csak enyi lenne hanem mondjuk nem támogatnának ilyesmit vagy nem hagynák hogy a rendezvényükön ilyesmi történjen.

2022. aug. 9. 19:10
 13/23 A kérdező kommentje:

"De ki fejezi ki a tetszeset? Pont ezt írtam hogy senki sem fejezi ki a tetszeset. Ezt Te gondolod így. Es rosszul."

Pl. akik ott mosolyognak, vagy akik likeolják a videoját.

2022. aug. 9. 19:11
 14/23 A kérdező kommentje:

Igy vissza nézve szerintem félre érthetően fogalmaztam meg a kérdésem.

Az "LMBTQ-sok" alatt az LMBTQ mozgalom aktivistáit értettem és nem az LMBTQ közösséget.

2022. aug. 9. 23:51
 15/23 anonim ***** válasza:

#10

"Egy szexuális rendezvényen bizonyára a rúd táncnak nem a sport, hanem a szexuális váltózatára utalnak."

Egyrészt, nem, ezt az ostoba képzettársítást te találtad ki. Ahogy mutattam rá példát, azért mert sétálnak egy "szexuális" rendezvényen, nem lesz a sétálás sem szexuális.

Másrészt, nem szexuális a rendezvény, ezt is ostoba módon te találtad ki.


A pride-nak semmi köze a szexualitáshoz, ezt pl. abból is lehetett volna tudna, hogy érdekes módon heteró emberek is kimennek.

A pride az elfogadásról szól. Persze a hozzád hasonló fasiszták ezt tagadni fogják.

2022. aug. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"Egyrészt, nem, ezt az ostoba képzettársítást te találtad ki. Ahogy mutattam rá példát, azért mert sétálnak egy "szexuális" rendezvényen, nem lesz a sétálás sem szexuális."

A sétálásnak nincsen közismert szexuális változata, szóval a páéldát már itt hülyeség.

"Másrészt, nem szexuális a rendezvény, ezt is ostoba módon te találtad ki."

A pride szexuális kisebbségek elfogadásáért rendezett rendezvény, ezt nem én találtam ki.


"A pride-nak semmi köze a szexualitáshoz, ezt pl. abból is lehetett volna tudna, hogy érdekes módon heteró emberek is kimennek."

Miért ne mehetne hetero ember is tüntetni a szexuális kisebbségek jogaiért?


"A pride az elfogadásról szól. Persze a hozzád hasonló fasiszták ezt tagadni fogják"


1. A pride a szexuális kisebbségek elfogadásáról szól, nem minden másság elfogadásáról.

2. Miért vagyok fasiszta?

2022. aug. 10. 07:19
 17/23 anonim ***** válasza:

#16

"A sétálásnak nincsen közismert szexuális változata, szóval a páéldát már itt hülyeség."

Bocs, ez a te esetedben sem volt szempont, szóval a te példád is hülyeség.

Magadat sikerült lehülyézned. :DDD


"A pride szexuális kisebbségek elfogadásáért rendezett rendezvény, ezt nem én találtam ki."

Az nem egy szexuális rendezvény, pontosan, hanem elfogadásról szól.

A kettő nem ugyanaz.


"Miért ne mehetne hetero ember is tüntetni a szexuális kisebbségek jogaiért?"

Mert akkor már nem szexuális a rendezvény, ha a szexualitástól függetlenül odaállhatsz.

Vagyis magadat cáfotlad meg ezzel.


"1. A pride a szexuális kisebbségek elfogadásáról szól, nem minden másság elfogadásáról."

Viszont ha a tüntetők között nem játszik szerepet a szexualitás, ahogy mondtad, hogy nem játszik szerepet, mivel heteró is mehet, akkor bizony a szexualitásnak ehhez semmi köze.


"2. Miért vagyok fasiszta?"

Mert már magadat is cáfoltad, miközben csak azért mondtál ellent, hogy ne legyen igazam.

Most vagy rettentő ostoba vagy és voltam olyan jó arc, hogy nem ezt feltételeztem, vagy simán fasiszta vagy és nincs jó érved, csak nem akarod elfogadni a másikat.


Ez a két opció van, választhatsz.

2022. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Bocs, ez a te esetedben sem volt szempont, szóval a te példád is hülyeség.


Magadat sikerült lehülyézned. :DDD"

A rúd táncnak közismerten van szexuális változata ha ezt nem tudod akkor te vagy hülye.

"Mert akkor már nem szexuális a rendezvény, ha a szexualitástól függetlenül odaállhatsz.


Vagyis magadat cáfotlad meg ezzel."


Szóval ha egy feketék jogai ért tartott tüntetésen, fehérek és tüntetnek akkor az már nem fekete jogogkrol szól?


"Viszont ha a tüntetők között nem játszik szerepet a szexualitás, ahogy mondtad, hogy nem játszik szerepet, mivel heteró is mehet, akkor bizony a szexualitásnak ehhez semmi köze."

Az egész rendezvény ezen Szexualitásokrol szól, szóval de van hozzá köze.



Mert már magadat is cáfoltad, miközben csak azért mondtál ellent, hogy ne legyen igazam.


"Most vagy rettentő ostoba vagy és voltam olyan jó arc, hogy nem ezt feltételeztem, vagy simán fasiszta vagy és nincs jó érved, csak nem akarod elfogadni a másikat.



Ez a két opció van, választhatsz." Dehát egyetértek veled vagy fasiszta vagyok.


Szerintem innentől felesleges veled beszélnem...

2022. aug. 10. 11:31
 19/23 anonim ***** válasza:

#18

"A rúd táncnak közismerten van szexuális változata ha ezt nem tudod akkor te vagy hülye."

Szóval olvasni sem tudsz.

Mégegyszer akkor, nem ez volt az érved, nagyon okos gyerek.


"Szóval ha egy feketék jogai ért tartott tüntetésen, fehérek és tüntetnek akkor az már nem fekete jogogkrol szól?"

Az állításod nem ez volt.

A példád úgy helyes, hogy akkor aki a tüntetésen van, az fekete.

Ez felel meg annak, amit leműveltél a szexualitás kapcsán, mert szerinted minden ami egy ilyen tüntetésen van, az csak a tüntetés tematikáján belül értelmezhető.


"Az egész rendezvény ezen Szexualitásokrol szól, szóval de van hozzá köze."

Ahogy a rendezvényen sétáltak, akkor a sétának is ahhoz van köze.

Ez az érved. A sétálás az szexuális.


"Dehát egyetértek veled vagy fasiszta vagyok."

Nem, van harmadik opció.

Csak az ott kezdődik, hogy beismered hogy hazudtál. És utána mutatsz be helytálló érveket.


Igen, ha ezeknél az érvelési hibáknál maradsz, akkor bizony vagy ostoba vagy, vagy fasiszta.

Ez a bolygón mindenhol így lesz, mivel érvelési hibákkal csak nevetségessé teszed magad.


"Szerintem innentől felesleges veled beszélnem..."

Neked mindenkivel az, mivel még szövegértési gondjaid is vannak.

Neked jelenleg csendben kellene maradnod és beiratkoznod általánosba.

2022. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Az állításod nem ez volt.


A példád úgy helyes, hogy akkor aki a tüntetésen van, az fekete."

Én nem mondtam hogy a pride résztvevőinek melegnek kell lenniük. Én azt mondtam hogy a rendezvény a szexualitásról szólt.

"Mégegyszer akkor, nem ez volt az érved, nagyon okos gyerek."

Ez volt az egyik.

"mert szerinted minden ami egy ilyen tüntetésen van, az csak a tüntetés tematikáján belül értelmezhető."

Nem minden csak az aminek van köz ismert szexuális vátózata.

"Nem, van harmadik opció.


Csak az ott kezdődik, hogy beismered hogy hazudtál."

Mondod te aki szerint a Pride az nem a szexualitásról szól...

"És utána mutatsz be helytálló érveket."

Jó ha nem elég a rud táncolás, akkor itt vannak ezek:

https://www.youtube.com/watch?v=majcQ54vlDs

https://www.youtube.com/watch?v=efp9X3xtbyc

Ezek jók?

2022. aug. 10. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!