Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi és a vérkérdés -...

Jehova tanúi és a vérkérdés - miért bírálják őket?

Figyelt kérdés

Alapvetően paradox ez nekem.

Most ugye nagy téma az abortusz, amire az emberek azt mondják, hogy egy nő azt tesz a testével meg a babájával amit akar.

Aztán a nemváltó műtéteknél ugyanez, még a kiskorúak esetében is.

Tehát ha egy embernek joga van eldönteni, hogy elveteti a babáját vagy megcsonkítja magát, stb, akkor miért zavar az másokat, hogy nem fogad el vért?

Komolyan érdekelne, hogy mi ez a kettős mérce.



2022. júl. 5. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Nincs kettős mérce.

Életmentő orvosi kezelést bárki (felnőtt) megtagadhat. Egyelőre csak az abortuszt és a nemváltó műtéteket (amiket nem hajtanak végre kiskorúakon) akarják betiltani jobboldali megmondóemberek.

2022. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de itt nem a betiltásról beszelek, hanem ahány kérdés van itt, ezt mindig beleírják az emberek bírálatként.
2022. júl. 5. 10:02
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egy felnőtt ember visszautasít egy kezelést, akkor szíve joga. Ráadásul úgy tudom, hogy egyes helyeken (pl. az USA-ban, de lehet, hogy nálunk is) fel vannak készülve a mentősök, orvosok más kezelésekre, ha a páciens vallási okokból visszautasítja a vért.

A gond szerintem inkább az, hogyha egy gyerektől megtagadják ezt a szülők, pedig így megmenthető lenne. Azt hiszem, volt ilyen balhé még régebben.

2022. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem egyszer volt már, hogy a saját gyermekük látta kárát a jehovista szülők elvakult fanatizmusának.
2022. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Szóval az abortusz gyilkosság mert megölöd a meg nem született magzatod, de a már élő gyerekedet megölni azzal hogy a TE hited miatt megtagadod tőle az adott esetben életmentő vérátömlesztést az okés. Kettős mérce?
2022. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

A helyzet az, hogy a vérátömlesztés az elavult! A nyugati országokban már kevesebb arányban alkalmaznak vérátömlesztést, mint alternatív megoldást.


A vért nem lehet tökéletesen szűrni, molekulárisan bekerülhetnek fertőzést okozó részecskék, a transzfúzionált személy keringésébe. Ezért sokan elkapnak pl. hepatitis B, AIDS, és egyéb fertőző betegségeket. Az alternatív módszerek ezeket kizárják, ráadásul olcsóbbak és jobb minőségű orvosi ellátások. Sok tájékozódott ember is az alternatív megoldásokat kéri, pl. EPO, térfogat növelő fiziológiás oldat, pl. sok vért veszített személyeknél... stb.


Nyilván a tanuk vallási okokból utasítják vissza elsődlegesen.


1Mózes 9:3, 4

3 Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Ugyanúgy, ahogy a zöld növényt nektek adtam, ezeket is mind nektek adom. 4 A húst azonban ne egyétek meg az életével, azaz a vérével együtt.


1Mózes 9:4


A húst azonban ne egyétek meg az életével, azaz a vérével együtt.



3Mózes 17:11

11 Mert az élőlények élete a vérben van, a én pedig azért adtam a vért nektek, hogy engesztelést végezzetek magatokért az oltáron. A vér szerez engesztelést, mert az élet a vérben van.


Alternatív eljárásokról szakirodalom:


[link]


[link]

2022. júl. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
97%
Nincs itt semmilyen kettős mérce. Nem az a gond ha te felnőtt emberként elutasítod a vérátömlesztést. Szíved joga, senkit nem érdekel. Az viszont nagy baj hogyha ez rá van erőltetve a kiskorú gyerekekre aminek a végén ők látják a kárát. Ezen vannak kiakadva az emberek nem pedig azon hogy te felnőtt emberként nem fogadsz el vért.
2022. júl. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
"Aztán a nemváltó műtéteknél ugyanez, még a kiskorúak esetében is." Aha: nemváltó műtét kiskorúaknál.. Fidesznyiknek tetszik lenni?
2022. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem alternatív valóságban élek, mint te, még nem vagyos fideszes :)


[link]


[link]


[link]


De legalább most, hogy egyértelművé vált a hazugságod (egyes országokban 15 évtől szülői beleegyezés nélkül is műtenek, hormon kezelést még hamarabb is adnak) legalább nem mersz visszairni :D

2022. júl. 7. 10:07
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
- Az viszont nagy baj hogyha ez rá van erőltetve a kiskorú gyerekekre aminek a végén ők látják a kárát. - A vaskanál nincs ráerőltetve a pár centis embrióra mi, amivel az életre felesküdött emberölő széttrancsírozza?! Annak ő látja a kárát, mert kicsorbul neki a kése, mi? Amikor erővel behívnak katonának, hogy életedet add a hazáért, amit megegyezésre képtelen fejbúbig egoista politikusok robbantanak ki - akkor az dicséretes dolog, mi, mert az hőse a hazának - mi? Másokat elítélni miközben duplán teszed azt, amiért másokat elítélsz, az mióta humánus cselekedet? Tömeggyilkosok ne kiabáljanak gyilkosságot azért, hogy magukról a figyelmet eltereljék, csak mert azt hiszik, nem lesz felelősségre vonás. A közvélemény elítéli azt, aki egyfajta életmentőnek kikiáltott orvosi kezelést elutasít egy másfajta kedvéért, de ugyanaz a közvélemény meg szentatyázza annak a vallási felekezetnek a fejét, amelynek előőrse tömegméretekben kínozta és élve elégette a kritikusait. Nincs valami igen nagy deformáció a közvélemény írtékítéletében? Nagyon is van!
2022. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!