Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az LMBTQ-sok, miért nem...

Drakula kérdése:

Az LMBTQ-sok, miért nem itélik el az ilyesmit?

Figyelt kérdés

Például ezt. [link]


Ezt nem rég mutatták egy ilyen kérdésben, mire a következő reakciok érkeztek:


-A rudtánc nem szexuális jellegű.

Ami elég nagy hülyeség ha figyelembe veszük, hogy a rendezvény a szexuális másságért indult.

-Vagy tagadtág.

Ez érthető amugy ugyanis a kérdés elején nem volt forrás.

-Vagy azzal jőnnek hogy a jobb oldaliakat nem zavarja ha ez heteroban történik.

Ez viszont

1. Általánositás.

2. Ez forditva el monddható a baloldalrol is.


Mikőzben ezeketnéztem nem nagyon értettem hogy miért nem mondott senki olyat hogy "LMBTQ-s vagyok, de ezzel nem értek egyet" vagy valami hasónlot.

Tisztázzuk én tudom hogy az lmbtq-nak nem ez a célja és hogy ezek elszigetelt esetek, de akkor miért nem mondanak ellene semmit? Pont az ilyen hallgatásoknak köszönhető ha a másik oldalhoz csatlakoznak néhányan...



2022. aug. 9. 12:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Borzasztó. Már mindent kitalálnak, hogy a gyerekeket szexualizálják.

Én sem értem, hogy azért, mert valaki LMBTQ, miért szűnnek meg az erkölcsi gátjai is.

Gondolom, nem minden "más" ember tartozik az lmbtq-hoz és nem is akarnak részt venni ilyen eseményeken. Legalábbis, akiket én ismerek személyesen, sose nyomják az lmbtq propagandát sehol.

2022. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Eléggé naiv kérdés.

Mégis mikor és hogyan kéne azt mondani, hogy ezzel valaki nem ért egyet?

Ennek a gyereknek vannak szülei, aki felelősséggel tartoznak érte. Nem tud senki sem csak úgy odamenni hozzájuk és beleszólni abba, hogy hogyan neveljék a gyereküket.

Ha pl. látsz egy duci gyereket, amint mindenféle édességet töm magába, te megkeresed a szüleit és azt mondod, hogy ezzel nem értesz egyet?

Próbálom elképzelni a helyzetet, ahol vadidegenként megfogalmazod a kritikát a szülőknek. Hányan teszik ezt meg?

Látok a videón elsétálni feltételezhetően hetero párokat is, pl. a babakocsis nőt és ő sem szólalt fel ellene. Akkor lehet kérdezni, hogy a heterok miért nem ítélik el az ilyesmit?

Az lmbtq nem egy nagy kaptártudat, amiben mindenki ugyanazt gondolja és egységesen reagál mindenre, mint egy hangyaboly.


"1. Általánositás."


Jó, hogy te nem általánosítottál.


Őszintén, mások prekoncepciói, lázálmai ellen harcolni hihetetlenül fárasztó. Ha valaki azért tart rossz embernek, mert egy másik kontinensen egy felelőtlen szülő rúdon táncoltatja a gyerekét egy drag vagy milyen táncoktatóval, akkor szimplán nem éri meg. Van jobb dolgom is, pl. élni az életem.

2022. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Mert az élni és élni hagyni elvét vallják.
2022. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"Mégis mikor és hogyan kéne azt mondani, hogy ezzel valaki nem ért egyet?"

Például akkor amikor rá kérdeznek hogy mi van az ilyen esetekkel, akkor nem azt kezdet mantrázni hogy ilyen nincs vagy ha van akkor meg kit érdekel semmi közöd hozzá szövegeket, az után hogy az lmbtq-t pártolod, hanem mondjuk olyasmit hogy az ilyenek nem reprezentálják a mozgalmat vagy én támogatom a mozgalom céljait de az ilyesmit nem tolerálom.


"Ha pl. látsz egy duci gyereket, amint mindenféle édességet töm magába, te megkeresed a szüleit és azt mondod, hogy ezzel nem értesz egyet?"

Az hogy a gyereket hadják hogy tulzabálja magát nem olyan szintű ha mondjuk egy sztriptiz rudon táncoltatják, a politikai ideologiáuk érdekében. Az egyik nevelési probléma, a másik meg már gyám ügybe tartozik.


"Próbálom elképzelni a helyzetet, ahol vadidegenként megfogalmazod a kritikát a szülőknek. Hányan teszik ezt meg?"

Nem közvetlen a szülőkkel való beszélgetésről beszélek, hanem mondjuk amikor a mozgalomrol folyik a vita.


"Látok a videón elsétálni feltételezhetően hetero párokat is, pl. a babakocsis nőt és ő sem szólalt fel ellene. Akkor lehet kérdezni, hogy a heterok miért nem ítélik el az ilyesmit?"

Félre értettél, én nem azt mondtam hogy a melegek nem itélik el, hiszen találkoztam meleggel aki el itélte az ilyesmit, hanem azt mondom hogy az lmbtq- pártiak nem itélik el. Függetlenül attól hogy milyen a szexuális identitásuk. Az a pár amiről te beszélsz például egy hetero LMBTQ támogató pár.

"Az lmbtq nem egy nagy kaptártudat, amiben mindenki ugyanazt gondolja és egységesen reagál mindenre, mint egy hangyaboly."

Biztos vagyok benne hogy nem gondolják mind ugyan ezt, de a reakciojuk mindig kiszámitható. Pl. te is a "ez nem itt van hanem máshol van" szöveggel jöttél.


"Jó, hogy te nem általánosítottál."

Persze hogy nem általánositottam mondtam hogy elszigetelt esetek.


"Őszintén, mások prekoncepciói, lázálmai ellen harcolni hihetetlenül"

Most meg a valoság fikcioja ként való kezelését láthatjuk.

" Ha valaki azért tart rossz embernek, mert egy másik kontinensen egy felelőtlen szülő rúdon táncoltatja a gyerekét egy drag vagy milyen táncoktatóval, akkor szimplán nem éri meg."

Én nem azért tartok valakit rossz embernek, hanem hogy ha ezt erkölcsileg nem tartja elitélendőnek, még elméleti szinten se.

2022. aug. 9. 14:19
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

"az ilyenek nem reprezentálják a mozgalmat vagy én támogatom a mozgalom céljait de az ilyesmit nem tolerálom"


Miért is kéne ezt külön kiemelni? A heterok bocsánatot szoktak kérni a hetero bűnözők nevében? Miért mindig az lmbtq embereknek kell kollektívan mindenért felelni?

Semmi köze a többségnek ahhoz, hogy az a szülő hogyan neveli a gyerekét. Az emberek nem mind politikai aktivisták. Az aktivisták közül meg bőven van olyan is, aki ezt elítéli. Keress rá pl. Blaire Whitera. Rendszeresen kritizálja ezt.

Vagy ott van Kitty Demure drag queen, aki szintén elítéli az ilyesmit.

Az bennük a közös, hogy jelen vannak a szociális médiában és lényegében ez a munkájuk.

https://www.youtube.com/watch?v=fMSZdI2KVko


"gyereket hadják hogy tulzabálja magát nem olyan szintű"


Igaz, akkor csak az egészségét teszik tönkre.

Nem igazán látok különbséget, bocs.

Ha azt akarja valaki, hogy a melegek ne vállaljanak és ne neveljenek gyereket, akkor azt se várják el, hogy ők vállaljanak felelősséget az unatkozó hetero szülők hülyeségei miatt.

A felelőtlenségből pedig a jobboldal gyárt ideológiát, propagandát.

Senki sem kérte azt, hogy táncolj rúdon a melegekért. Ez egy hülyeség.


"amikor a mozgalomrol folyik a vita."


Amikor a mozgalomról folyik a vita, akkor általában egyének ízléstelenségét vetítik ki milliókra a "kritikusok". Megint csak ugyanazt tudom mondani, hogy ha a heterok hülyeségeiért nem kollektíven felelős minden hetero, akkor ugyanúgy a melegek/bik/queerek hülyeségeiért sem felelős mindenki.

A mozgalom lényege, hogy ne legyenek elnyomva a szexuális kisebbségek.

Viszont mindenki magáért felel.

Nem hiszem, hogy normális lenne valakiről azt feltételezni, hogy rúdon táncoltatna minden tízévest csak azért, mert nem hangsúlyozza ki azt, hogy ezt elítéli.


"te is a "ez nem itt van hanem máshol van" szöveggel jöttél"


Nem ez volt a lényege annak, amit mondtam. Az volt a lényeg, hogy nem fogom vállalni a felelősséget mások tettei miatt. Nem fogom rosszul érezni magam, nem tartom bűnösnek magam azért, mert valaki így viselkedik. Ennyi.

Pont ezért nem is fogom azt mondani, hogy "ezt elítélem", mert semmi közöm hozzá. Nem vagyok aktivista, nem én szerveztem a rendezvényt és nem én vagyok a táncoktató vagy a szülő. Soha nem táncoltattam senkit rúdon és ha ez nem elég, hogy belőjék az értékrendem, akkor az nem az én problémám. Ennyi. Soha senkit nem fogok győzködni szóban arról, hogy milyen vagyok.

Illetve biztos van sok dolog, amit számon lehetne kérni rajtam, de a rúdon táncoltatás nincs köztük. Viszont ami van, az pont elég.


"Az a pár amiről te beszélsz például egy hetero LMBTQ támogató pár."


Ebből is látszik, hogy nem mindenki egyforma. Van olyan is, mint írod, aki a melegek közül ítéli el, tehát foglalkoznak vele. De nem igazán értem, hogy milyen alapon várod el, hogy mindenkinek ilyesmi körül forogjon az élete.


"ha ezt erkölcsileg nem tartja elitélendőnek, még elméleti szinten se"


Lehet nem az alapján kéne megítélni az embereket, hogy mit mondanak vagy mit nem mondanak. Egy gyilkosságnál sem kell mindenkinek leírni, hogy elítéli a gyilkosságot, mert ha nem írja le, akkor biztos ő is gyilkos.

A legtöbb ember könnyedén tud hazudni, ezért tanácsolom, hogy a tetteik alapján ítélkezz mások felett.

Ez az "én ezt elítélem" duma annyit ér, mint amikor a rászorulóknak "thougths and prayers-t" küldenek.

2022. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

"-A rudtánc nem szexuális jellegű.

Ami elég nagy hülyeség ha figyelembe veszük, hogy a rendezvény a szexuális másságért indult."

Ez elég hülye érv, mivel akkor azt is lehet mondani, hogy sétáltak az emberek és mivel szexuiális jellegű a rendezvény, ezért a sétálás is az.


A rúdtánc egy sport, egyébként nehéz sport.


"-Vagy azzal jőnnek hogy a jobb oldaliakat nem zavarja ha ez heteroban történik.

Ez viszont

1. Általánositás."

Áh, amit most te csinálsz.

Kicsit se szánalmas.

2022. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
60%

En teljesen egyetertek az elottem szoloval. Ez altalanositas. Mi az hogy nem ertenek egyet az LMBTQsok? Talán mindenki ugyan az a személy? Vagy egy LMBTQ ember az onmagaban képvisel egy egesz csoportot? Nem. Nyilván nem. Attol hogy valaki idiota mondjuk rocker nem lesz minden rocker idiota.

Ismerek sok LMBTQs embert es csak mellesleg meselem hogy minden normális arc eliteli az abuzus tevekenysegeket, amitol pontosan csak azt erik el emberek hogy őket belyegezzek meg rosszul. Tehat az hogy a prideon vannak barmok azt igen is elitelik a normalis emberek. Függetlenül az identitasuktol.

2022. aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

7


Magából indul ki. A keresztény báránykák azt hiszik, mindenki birka.

2022. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

Drakula nem keresztény. Bár szerintem a vallása lényegtelen ebből a szempontból. Mindegyik vallásnak van mindenféle híve.

Ez inkább a sok jobboldali hírportál, fórum, csatorna követésének a hatása. Ami persze valahol normális is, hiszen az a céljuk, hogy formálják a gondolkodást.

2022. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"A rúdtánc egy sport, egyébként nehéz sport"

Egy szexuális rendezvényen bizonyára a rúd táncnak nem a sport, hanem a szexuális váltózatára utalnak.

"Nem. Nyilván nem. Attol hogy valaki idiota mondjuk rocker nem lesz minden rocker idiota."

Csak akik ehhez az idiotaságához tetszésüket fejezik ki.


"Magából indul ki. A keresztény báránykák azt hiszik, mindenki birka."

Miért kéne kereszténynek lennem ahoz hogy elitéljem ezt? Azt még ti mondjátok hogy általánositok.


Amugy a 9-esnek van igaza, bár azt hozzá tenném hogy baloldali fórumokat is vizsgálok mert mind a kettő oldalnak meg vannak a hülyeségei, is ahoz hogy ezeket felismerjűk vizsgálni kell mindegyiket.

2022. aug. 9. 18:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!