Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik alkoholt választan...

Kinek illik alkoholt választani és először rendelni?

Figyelt kérdés

Egyrészt a boltban, ha egy nő és egy férfi nézi a bor kínálatot - nőként tetszik, ha a férfi dönt erről.

Másrészt az étteremben, számomra az a szép, ha a férfi kinézi valamelyiket a borlapról, és rákérdez, hogy szeretnék-e, és megfelel-e számomra is, majd rendel a felszolgálónál.

Harmadrészt ha már étterem, nem úgy illik, hogy a férfi átadja a szót, hogy rendeljek ételt, majd ő csak utánam mondja el, hogy mit szeretne?

Túl konzervatív vagyok, nem ennyire kőbe vésett dolgok ezek? Leginkább randira értem, de akár párkapcsolat, barátság alatt is el tudom képzelni, pláne a harmadik felvetést. Képes vagyok egyedül dönteni, nem erről van szó, csak valamiért számomra ezt így illik. Mint ahogy nőként megszedem a férfinak a levest, pedig nyilván ő is képes lenne erre.


2022. márc. 20. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnek illik külön böngédzni az étlepot. Ha nem tudsz dönteni, akkor a férfi javasol, vagy kér javaslatot a pincértől. Italt úgy rendel, hogy megkérdez.
2022. márc. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

"Harmadrészt ha már étterem, nem úgy illik, hogy a férfi átadja a szót, hogy rendeljek ételt, majd ő csak utánam mondja el, hogy mit szeretne?"


Elvileg a férfi dolga az étel rendelése! Mai világban persze nem katasztrófa, ha mindenki megrendeli a sajátját.

2022. márc. 21. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Étteremben úgy illik, hogy mindenki kiválasztja, amit szeretne, aztán a férfi megrendelni. De egy laza helyen, barátok közt nem így szokás.
2022. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Alkoholt / etelt VALASZTANI szerintem kozos dontesnek kene hogy legyen, hacsak mondjuk nem ertek a borokhoz - pl azt tudom, milyen fajtat szeretek, de a markat stb mar rabiznam a masikra, mert ezek kozott nem tudom a kulonbseget. Etelbol nyilvan tudom, mi hangzik jol, mit ennek.

Ezek utan megrendelheti a ferfi, egy randi eseteben.

Barati tarsasagban nincsenek ilyen szabalyok szerintem, hacsak bizonyos baratok nem akarnak egymasnal bevagodni mint no/ferfi.

2022. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem szeretem, ha helyettem választanak bort, mert rendre "női" borokat akarnak itatni velem azok, akik nem ismernek. Nem vagyok egy nagy borivó, de ha iszom, akkor csak minőségi, száraz fehéret.

Egyébként ahogy felettem már írták, a választás és a rendelés két külön dolog.

2022. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld!

Egyébként ha már étterem, teljesen meglepődtem amikor a férfi nyitotta az ajtót és előre ment, mondván intézi a foglalást. Viszont azt olvastam, hogy ezt így szokás. Meglepő, kicsit illetlennek érzem, kár, hogy erre nem találták ki jobb megoldást.

2022. márc. 22. 07:13
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
48%

"teljesen meglepődtem amikor a férfi nyitotta az ajtót és előre ment"


Ez félig rendben volt. A férfi nyitja az ajtót és lép be előre, "felméri" a terepet, gyorsan megnézi, hogy mennyien vannak, van-e hely, merre van a pult, a pincér, akinél az esetleg előre foglalt asztalt intézni lehet, stb. De ez nem jelenti azt, hogy bemegy és előremegy, hanem beengedi a nőt, megvárja, amíg ő is bemegy és beteszi maguk után az ajtót. KÖZBEN már tudja, hogy együtt merre induljanak és nem kell az ajtóban toporogniuk.

2022. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6: pedig tényleg így illik. A férfi megy be előre "ismeretlen" helyre.

Teljesen jó megoldás. Van is valami mondás, hogy "ő kapja az első pofont". Nyilván nem szó szerint :)

2022. márc. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor viszont lehet, hogy csak ez volt a meglepő, hogy előre rohant. Én meg majd követem, miután becsuktam magam mögött az ajtót. Nem tudom megmondani miért, de zavart. Aztán már ennyi hiszti után azt gondoljátok rólam, hogy csak követelni tudok a férfiaktól. :)
2022. márc. 23. 17:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a válaszokat is, ment a zöld!
2022. márc. 23. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!