Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szokása a fiatal...

Miért nem szokása a fiatal eladóknak a köszönés manapság?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, ha bemegyek valahova, köszönök. A pénznárnál éd távozáskor is.

Sok helyen nem köszönnek. Pl tegnap voltunk egy drága ruhaüzletben, rajtunk kívül senki sem volt bent. Egyik eladó sem reagált a köszönésre, nem is vettünk semmit, kifordultunk. Söt az egyik egy meleg fiú volt, aki harcol a jogaiért meg kikér magának mindent és el van nyomva mert meleg (ezt nyomja majdnem mindegyikük). Hát ha köszönni se tud ha egy idösebb elöre köszön neki, akkor mit vár el?


2022. márc. 18. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A köszönés azért talán még nem a világ közepe.
2022. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem szoktak köszönni, fiatalok is, idősebbek is.
2022. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
50%

amiért a mai fiatalok akkor se köszönnek ha bemennek a boltba


jónapot,estét,reggelt kívánok!/viszlát szép napot(estét)!



nem egy megeröltető dolog

2022. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
59%
Amúgy mert bunkó g*cik
2022. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Én egy fiatal (28 évemmel merem ezt mondani) vagyok, aki viszont a másik oldalról azt tapasztalja hogy leginkább az idősebbek nem köszönnek. Sőt, hogy még pontosabb legyek, a magukat a világ közepének képzelő pénzes 40+ 50+ férfiakra jellemző ez.
2022. márc. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 20/F vagyok, voltam múltkor egy állatkereskedésben és egy fiatal csaj volt az eladó, szerintem kb egy korú lehetett velem, köszöntem neki eltávozásnál kb 1m távolságról és még oda se nézett, azóta nem is nagyon járok oda.

Hasonló volt egy Media Marktban, kedvesen elköszöntem a pénztáros nőtől de ő nem volt képes megszólalni se, azóta volt hogy vásároltam ott és szó nélkül ott hagytam ugyanazt a nőt (tudom gyerekes de jól esett, mert nem a vásárló van a dolgozóért alapvetően).

Ja és de, teljesen elvárható, hogy köszönjön az ott alkalmazott! :) dolgoztam 1 évet kereskedelemben, tudom, hogy sok a bunkó paraszt vásárló is, de ezt ne a normálisakon vezessék le.

2022. márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
6os teljesen igazad van. Sose értem, értettem azt hogy egy vevő/eladó köszön a másiknak vagy legyen szó két emberről akkor a másik miért nem tud visszaköszönni. ennyi tahót
2022. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!