Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha bemész valahova és köszönsz...

Ha bemész valahova és köszönsz, de valaki nem köszön vissza, miért csinálja?

Figyelt kérdés
Mondjuk kisebb egyetemi kurzusok esetében, amikor bemegyek a terembe, akkor köszönni szoktam. Viszont valaki rám néz és vissza se köszön.

2022. febr. 9. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Mert lenéz
Mert bunkó
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy általánosságban előfordult már hogy valaki nem hallotta a köszönésemet azért nem köszönt, de persze van az is hogy nem ismer és nem köszön vissza.
2022. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Épp lusta és köszöntött más már onnan.


Vagy utál

2022. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyeneket bunkónak könyvelem el. Lehet az is hogy nem hallotta vagy belemerült valamibe és minden külvilági dolgot kizárt magából és azért, de ha később kapcsolt és odaköszönt azt elfogadom.

Én nem görcsölök ezen ha valaki nem köszön vissza, azt elkönyvelem bunkóságnak és nem foglalkozok vele.

2022. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha nincs más kapocs köztünk, mint az, hogy egy kurzusra járunk, de nincs csoportmunka stb., akkor én nem köszönök vissza.

Nem bírom ezeket a felesleges köszöngetéseket, mintha ismernénk egymást, de valójában nem és nem is fogjuk...

2022. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Felesleges köszönés és felesleges visszaköszönés nincs előző, csak bunkóság nem köszönni.
2022. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezen csak azért akadtam fenn, mert szerintem az egyetem, meg önmagában az, hogy valaki értelmiségi (lesz) nem abból áll, hogy meg tud írni jól zh-kat, hanem alapvető, hogyha köszönnek neki (még akkor is ha nem ismeri olyan szinten, hogy mi az aszcendense), akkor az a minimum, hogy visszaköszön. Persze, olyan van, hogy épp valaki nem figyel, nem is az ilyenekre gondolok, hanem arra, aki még rá is néz az éppen köszönőre, csak éppen tudomást nem vesz róla.
2022. febr. 9. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Nekem sokszor van (volt) olyan, hogy el voltam mélyedve az óra előtti házifeladat-másolásban, annyira, hogy jó barátom megállt előttem, köszönt nekem, én meg felnéztem rá, és nem köszöntem vissza neki, iogazából nem is hallottam, hogy köszönt. Csak a matek egyenletek voltak a szemem előtt, vagy épp a kémia képletek, a külvilág gyakran megszűnt számomra a másolás alatt.

Ez a mai napig így van, ha valamiben nagyon elmélyedek, valamin nagyon elgondolkodom, akkor a szemeim csak néznek, nem látnak, vagy legalábbis nem azt, amire néznek. Kell neki egy-két másodperc, mire visszarázódom a valós világba, ha ilyenkor megzavarnak.

2022. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen munkatársam, sose köszön vissza, de amúgy se a szájaval, se a hallásával nincs probléma.
2022. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!