Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért én érzem rosszul magam,...

Miért én érzem rosszul magam, ha köszönésre nem reagál valaki, csak néz?

Figyelt kérdés

Sokszor fordul elö. Köszönök, válasz nincs, csak néz és elfordul. Kellemetlen, nem tudom mibe telne visszaköszönni. Ennek a level 2 verziója, amikor pl szomszéd csaj a házon belül köszön mosolyogva, viszont ha az épület ajtaján kívül találkozunk, levegönek néz. Ha a ház bejárata elött sétáltatom a kutyám, nem köszön vissza. Ha belépek az ajtón a lifthez, ott már igen. Nagyon vicces.

Nem értem ezeket az embereket. Milyen neveltetés ez? Sokszor manapság boltba lépve hangosan köszönésre sem reagálnak az eladók. Most így költse el az ember ott a pénzét?


2022. márc. 4. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem visszaköszönni bunkóság. Ezzel együtt is: lehet, hogy a szomszéd csaj én vagyok 😀 Gyakorlatilag nincs arcmemóriám és a szemüvegem sincs rajtam mindig, így ha az utcán látok valakit a legközelebbi ismerőseimen kívül, fogalmam sem szokott lenni, hogy ki az, egyszerűen nem ismerem meg. A házban viszont valószínű, hogy szomszéd, aki szembejön. :)
2022. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, de engem úgy neveltek, hogy ha nem is tudom ki az, illik visszaköszönni.
2022. márc. 5. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 igen, ez jogos, teljesen igazad van benne.

(Ha tényleg én vagyok az, akkor ne haragudj!)

2022. márc. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tényleg te vagy, az a vicces benne😄
2022. márc. 7. 10:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!