Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi jut eszetekbe a "szervusz"-...

Mi jut eszetekbe a "szervusz"-szal való köszönésről?

Figyelt kérdés
Ki, mikor használja, milyen közegben/kinek köszön így.
2012. dec. 28. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
A szex. De nekem mindenről az jut az eszembe, szóval nem mérvadó.
2012. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy busz. xD (De csak azért, mert amikor alsóban először kellett leírnunk, a tanító néni úgy magyarászta, hogy "v"-vel kell írni, de "b"-nek ejtjük, mintha busz lenne a végén. :D)

Egyébként semmi különös. Szerintem olyan kis aranyos köszönés forma, üdvözlés és búcsúzás esetén is. :)

2012. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Semmi különös, teljesen normális köszönési módnak tartom. Olyannak mondjuk, aki tegezünk, viszont nem bizalmaskodunk vele annyira, hogy sziát mondjunk.

Én azoknál az idősebb embereknél használom ezt leginkább, akik megengedik, hogy tegezzem őket, viszont valójában elég nehéz, hiszen már csak koruknál fogva is kijár nekik a tisztelet. Ilyenkor: "Szervusz, XY bácsi/néni".

2012. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem a frász kiver tőle.Lehet mert nem a megszokott köszönés forma.Volt hogy így köszöntek rám,de csak lestem hogy most mi baja van az ismerősömnek velem.Én nem szeretem ezt a köszönést semmilyen formában.
2012. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem modorosnak hangzik, nem szeretem.
2012. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nekem az jut róla eszembe, hogy a bajoroktól származik *-*
2012. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Szolgáknak köszöntek így régen, nagyon lekezelő, nem szeretem.
2012. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Távolságtartó, udvarias köszönés. Nem használom, szerintem ráérek tíz-húsz év múlva elkezdeni; de nem bánom, ha nekem így köszön egy középkorú vagy idős ember.
2012. dec. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Inkább a kicsit idősebb korosztály használja. Nincs vele bajom.
2012. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 loupsolitaire ***** válasza:
43%

Nem a rabszolgáknak köszöntek így.

"Köszönés, ami eredetileg az ókori Rómában alakult ki: servus humilimus domini - alázatos szolgád vagyok. Magyar megfelelője az alászolgája."

Annak köszönök így, akit tisztelek. Szóval majd' mindenkinek.


Egyébként a "szia" a szervusz alakváltozata, az ausztriai német példáját követve alakult ki. Egykoron a szervusz rövidült változatát használták (szeasz), ebből alakult a sziasz, s aztán a szia. Szóval lényegében mindegy, melyiket használjuk.

2012. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!