Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi jut eszetekbe a "szervusz"-...

Mi jut eszetekbe a "szervusz"-szal való köszönésről?

Figyelt kérdés
Ki, mikor használja, milyen közegben/kinek köszön így.
2012. dec. 28. 21:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is azokhoz tartozom, akik lekezelőnek tartják. Az egy dolog, hogy honnan indult maga a szó ill. köszönésforma, és más, hogy ma milyen töltettel használják. Nekem túl rideg, távolságtartó, és van némi fennhéjázó érzés mögötte. Akkor már inkább a Hello, ha nem akarok Sziázni vkit. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy inkább gyereknek köszön így a magát felsőbbrendűnek tartó "felnőtt", ezért érzem degradálónak, ha ma így köszön nekem vki.
2012. dec. 29. 12:30
 12/15 loupsolitaire ***** válasza:

De könyörgöm, ha egyszer azt jelenti, hogy "alázatos szolgád vagyok", nem lehet lekezelő.

Tudok én "hello"-val, meg "jó napot"-tal is fennhéjázva köszönni.

2012. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
De lehet. Ugyanis a jelentés és a hangalak nem feltétlenül egyező érzést vált ki az emberekben - főleg, ha sokáig tényleg lekezelően használták. Ez van, sokszor nem logikusan nézi az ember a dolgokat, hanem érez valamit akár egy szóval kapcsolatban is.
2012. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 zakos válasza:
Nekem az Üvegtigrisből Sanyi jut eszembe. :D
2013. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Azöreg tanáraim xd sztem nem vmi jó ez a köszönés
2013. jan. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!