Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Normális, hogy egy majdnem...

Normális, hogy egy majdnem korombeli férfi "Csókolom"-mal köszön nekem?

Figyelt kérdés
Én 30 éves nő vagyok, ő 33 éves férfi, ő egy maszek orvos, akinél most voltam először. Én már az elején letegeztem, ő végig magázott. Én felajánlhatom, hogy tegeződjünk? Mert engem nagyon zavar ez a megszólítás ìgy tőle, olyan mintha vmi öregasszony lennék mellette. :D Lányok, titeket is zavarna?

2022. jan. 5. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Ne tegezd le, nem udvarias dolog!

Nem kor kérdése, hanem a viszonyotok! orvos - beteg. Ez nem haverkodásról szól.

2022. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

1. teljesen jól írja.


(Az eszem áll meg ettől a tegeződés mániától.)

2022. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt emberként egy ismeretlen vagy félismeretlen embert (mit pl. egy maszek orvost, akihez paciensként mész) kifejezetten udvariatlanság letegezni.


Fenntartani a tegező viszonyt, amikor a másikat láthatóan zavarja, éppen ezért NEM VISZONOZZA a tegezést, hanem a magázást folytatja pedig hatalmas bunkóság és érzéketlenség.


Magyarország még nem Svédország, ahol eltörölték volna a magázódást, szóval szerintem a saját érdekedben változtass ezen a kényszeres tegeződésen, mert JOGOSAN neveletlennek, udvariatlannak fognak tartani az emberek.

2022. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Igen, normális, hogy ismeretlen emberek nem tegeződnek, különösen nem egy orvos-beteg viszony keretében. Te voltál udvariatlan, hogy letegezted.
2022. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem azért is volt furcsa, mert az előző orvosomnál(fogorvos egyébként) pont fordítva volt. Oda én mentem magázódva, és a szintén korombeli orvos+asszisztens is letegezett, szóval onnantól tegeződtem én is velük. Oda jártam évekig, ott mindenki tegeződött. Akkor úgy illő, hogy ennél az aktuális orvosnál "jó napot kívánok"-ot használjak mindenkinek? Az asszisztens magázott szintén, a recepciós meg az elején "szia"-t köszönt, elköszönéskor meg magázott. Akkor neki mit?
2022. jan. 5. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
A funkciónak(orvos) meg kell adni a tiszteletet. A "Csókolom" helyett mondjuk lehetne jó napot kívánni, de nem kell fennakadni rajta. Ez a protokoll, nem kell semmi mögöttes tartalmat belelátni.
2022. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krwkco ***** válasza:
36%

Csókolommal köszönni a gyerekek szoktak. Ha az orvos tényleg szó szerint ezt teszi, akkor el van tévedve. Egy férfi egy nőnek, akivel nem tegeződik, de udvarias akar lenni, kezicsókolommal köszön.

Egy nő bárki felnőttnek köszönhet jó napot kivánokkal, ha nem rokon és nem tegeződnek. Ez rendben van.

2022. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
#7: ez nagyon nem így van! A csókolom (kezét csókolom rövidített változata) igenis bevett köszönési forma. Lehet, hogy most már ritkábban hallod, de egyáltalán nem ódivatú.
2022. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Csatlakozom a #8-hoz, a "csókolom" vagy a "kezét csókolom" egy szuper udvarias köszönés férfiak részéről a hölgyeknek.


Én kifejezetten értékelem, hogyha egy férfi így köszön nekem, pedig nem vagyok öreg. 32/N

2022. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

"recepciós meg az elején "szia"-t köszönt"


Én, ha rendelőm, vagy bármilyen más vállalkozásom lenne, ahol szükséges recepció, nem alkalmaznék olyan recepcióst, aki nincsen tisztában az alapvető udvariassági szabályokkal és letegezi az érkező ügyfeleket. Szerintem ez nagyon gáz.

2022. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!