Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Normális, hogy egy majdnem...

Normális, hogy egy majdnem korombeli férfi "Csókolom"-mal köszön nekem?

Figyelt kérdés
Én 30 éves nő vagyok, ő 33 éves férfi, ő egy maszek orvos, akinél most voltam először. Én már az elején letegeztem, ő végig magázott. Én felajánlhatom, hogy tegeződjünk? Mert engem nagyon zavar ez a megszólítás ìgy tőle, olyan mintha vmi öregasszony lennék mellette. :D Lányok, titeket is zavarna?

2022. jan. 5. 12:49
1 2
 11/12 krwkco ***** válasza:
34%

#8

A köszönések és egyéb udvariassági formák azért különbözőek, hogy jelezzék a résztvevők viszonyát. Ezért ahol a gyerekek köszönnek így, ott egy felnőttöl hallani a csókolom-ot, nagyon furcsa.

Az, hogy rövidített forma, semmit sem jelent. Az udvariasság szempontjából egy rövidített változat nem egyenértékű.

De abban egyetérthetünk, hogy lehet olyan társadalmi környezet vagy más szokású terület, ahol a csókolom is elfogadott. Kérdés, hogy a kérdező ilyen környezetben él-e.

2022. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
51%
#8 számomra a "kezét csókolom" elegáns, a "csókolom" - udvarias leszek - kevésbé.
2022. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!