Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kik szokták mamának hívni az...

Kik szokták mamának hívni az anyjukat?

Figyelt kérdés

A pesti zsidókról tudom, meg talán egyes helyeken a tótok, egy tót származású ismerős szerint.

(A külföldi filmekben is azért "mamázzák" az anyjukat, mert a fordítást zsidók csinálják.)

Ti kikről tudtok?


2022. márc. 15. 08:22
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

17

Hát tényleg az a válasz, hogy József Attila pesti volt, amúgy meg bizonytalan származású.

Petőfi például nem Mamám tyúkja címmel írt verset, meg nem azt írta, hogy Borozgatánk papámmal.

18

Igen, ezek az információk érdekeltek, nem az okoskodásod.

19

Hát annyira ostoba vagy, hogy még vitatkozni se tudsz.

Szépen megcáfoltam, hogy 30 éve kezdték a nagymamát mamázni.

2022. márc. 16. 17:06
 22/24 anonim ***** válasza:

Nos, soha életemben nem gondoltam volna, hogy egy megszólítás a vallásból ered.

A mama pedíg szerintem az egész világon az anyukát jelenti.

2022. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22: persze! Egyértelmű.


A kérdező van furcsán bedrótozva... :)

2022. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Szerintem azzal lehetne pontosítani, hogy mi van, ha a gyerekek gyerekek. Szülők hívják a szüleiket, a nagyszülőket mamának, papának stb. A gyerek úgy hívja a nagyszülőt, és akkor a szülő is úgy hivatkozik rá olykor.


De hogy egy gyerek úgy szólítsa az anyját, hogy mama, olyat nem tudom, hallottam e életemben. Anyu-t már hallottam, ami szintén fura nekem, de leginkább anya.

2023. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!