Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg a kislányok jobban...

Tényleg a kislányok jobban kötődnek az apjukhoz? Jobban szeretik őket mint az anyjukat?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 15:31
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
101 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%
Erre nincs egzakt válasz, sokmindentől függ.
2021. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem, ahhoz kötődnek jobban, akik többet foglalkoztak a kislánnyal.
2021. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden családban más.
2021. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Saját tapasztalat szerint nem. Anyukámmal élek 2 éves korom óta, apám havonta 2-3x jött látogatóba, utáltam. Volt hogy előtte rosszul voltam, sírtam hogy ne jöjjön, pedig anyukám sose nevelte ellenem, mindig pozitív dolognak állította be a látogatását. A "normális" helyzetről, vagyis amikor együtt él a két szülő és a gyerek(ek) nem tudok mit mondani, de nekem is megvolt az esélyem hogy jobban szeressem mint anyumat, mert ő nyilván sose szidott le semmiért meg nem fegyelmezett, vagy szólt bármiért is, de így se hozzá húzott a szívem soha.
2021. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Pfffff, ha még egyszer a szemem elé kerülne apám, kiskanállal is elásnám, csak ne létezzen :D
2021. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Sokszor igen, sok kislány apás, de olyan is van, aki nem.
2021. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Azért egy kicsit gondoljuk át. Igen, minden családban más, DE...

Pszichológiai szempontból nézve, kisgyermekkorban az apuka általában nagyon "látványosság". Eleinte kisgyermekként csak annyi tűnik fel nekik, hogy egész nap az anyjukkal vannnak, majd haza jön apu. Más illatok, más hang stb. Kis újdonság minden este, nem csak "az unalmas" anyu van ott mindig.

Ezért van az, hogy sok kisgyermek gyümölcsként lóg az apján az esti órákban. Puszi, bújci stb., anyu meg le van xarva.

Később ott lehet szempontként, hogy "gonosz anyu" nem enged semmit, bezzeg apu igen. Igen, tudom, hogy vannak ahol az anya az engedékenyebb, de általánosítva, az apáknak nagyobb türelme van az anyáknál a gyerekhez, ha adott esetben egész nap az idegeire ment már az anyának a gyerek 10x.

Nagyon sok családban láttam ezt közvetlen közelről.

Anyuka mondja "ne így, ne úgy", a legtöbbször apuka meg "jól van gyerekem, csináld csak".


Ez valahol kamaszkor után megváltozhat már, amikor a gyermekek "tinik" már maguk is máshogy állnak hozzá a világhoz, okosabbak, logikusabban gondolkodnak már a kisgyereknél.

Rátérve a lány gyermekekre sepciálisan, itt az én ismerősi körömben sok olyan gyerek volt, aki eleinte apás volt, aztán ahogy a kislányok serdültek, anyuval jobb lett mindent megbeszélni, bizalmasnak lenni, fiúkról beszélni stb. :) Ők anyával csináltak több programot, apával meg a fiúk.


Nyilván ez nagy általánosítás, de van benne kis pszichológia. :)


Én felnőtt koromban is apás lány maradtam, de csak azért, mert én magam is fiús vagyok. Nem érdekeltek a pasik, a bulik, a smink stb, nem volt miről anyámmal beszélnem. Olyan embereket gyűjtöttem magam köré is, akinek hasonló volt az érdeklődése.

2021. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

"Én felnőtt koromban is apás lány maradtam, de csak azért, mert én magam is fiús vagyok. Nem érdekeltek a pasik, a bulik, a smink stb, nem volt miről anyámmal beszélnem. Olyan embereket gyűjtöttem magam köré is, akinek hasonló volt az érdeklődése."


Mintha én írtam volna magamról. Egy nővel jöttem ki igazán egész életemben, az anyukám. Apámat utálom, mint a szart, egy lusta here, aki soha egy qrva rajzfilmet nem volt képes velem megnézni, csak követelőzött anyámnak, hogy legyen az ő anyja is. Nálam fordítva sült el sajnos ez a ráhagyás. De világ életemben fiús társasággal lógtam, lehet valahol a világ összes férfijában kerestem egy-egy szemcséjét a nem létező apámnak.

2021. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk kiskoromban anyu is, apu is otthon volt (apu otthonról dolgozott, anyu a kistesóm miatt volt otthon), mindketten sokat foglalkoztak velem, mégis apásabb lettem. Apuval ha boltba mentünk, mindig kaptam csokit, ez volt a mi titkunk, meg kaparós sors jegyeztünk és a nyereményt is elcsokiztuk. Lazább volt, anyu mindig szigorú volt velem, nyári szünetben is feladatsorokat kellett csinálnom, hogy kitűnő legyek. Ha csak apu volt otthon, akkor gyorsan megcsinálta nekem és mehettem játszani. Sok ismerősöm nő is ezt mondja, hogy jobban apás volt. Az öreggel a mai napig beülök pl. egy kocsmába, míg anyu már attól kiakadt, mikor 19(!) évesen néha a barátomnál aludtam, vagy szóba került, hogy szexelünk is, nem csak nézzük egymást.
2021. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
70%
Nekem szigoru apuka jutott laza apuka helyett. En anyukamhoz alltam kozelebb sokaig majd miutan 15 eves koromban rendezodott apukammal a viszonyom azota nagyon szeretem ot is csak kellett neki egy szemelyisegfejlodes. Sok baratnom apa kicsi lanya szoval sok csaladban relevans ez az allitas. Latva a ferjemet ha lany lesz a pocaklako biztos hogy o is az apja fele fog huzni, mar a kutyankbol kiindulva is. Ugyanis Hollyt en “nevelem”, a ferjem csak eteti, szeretgeti, es mindent elnez neki mig nalam vannak kovetkezmenyek.
2021. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!