Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kik szokták mamának hívni az...

Kik szokták mamának hívni az anyjukat?

Figyelt kérdés

A pesti zsidókról tudom, meg talán egyes helyeken a tótok, egy tót származású ismerős szerint.

(A külföldi filmekben is azért "mamázzák" az anyjukat, mert a fordítást zsidók csinálják.)

Ti kikről tudtok?


2022. márc. 15. 08:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%

Az egesz ismeretsegi baráti körömben majdnem mindenki...

Pedig sehol sincs zsidó a felmenők között... inkább arisztokraták...

2022. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
'A külföldi filmekben is azért "mamázzák" az anyjukat, mert a fordítást zsidók csinálják.' - meg gyk-s mercevel merve is ez a legidiotabb dolog amit mostanaban olvastam.
2022. márc. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

2

Mert szerinted miért fordítják mamának?

Én elég sok magyar tájegységről származó emberrel összefutottam már, de még soha senkitől nem hallottam, hogy mamának szólította (v. említette) volna az anyját.

2022. márc. 15. 09:43
 4/24 A kérdező kommentje:

1

Pesti vagy? Tudsz valamit a felmenőikről, hogy milyen nemzetiségűek voltak?

2022. márc. 15. 09:44
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Magyarországon a szülő anya,apa, a nagyszülő a mama-papa-Németországban a szülő mama, papa, a nagyszülő ómama,ópapa.
2022. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Senkit se ismerek a való életben, aki így hívná őket. Mama, papa a nagyszülő.

Én is tvben, filmekben hallottam ezt először.

2022. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a rossz fordításból ered. Mother=anya, mom/ mommy=anyu, ami valószínűleg mamira lett fordítva
2022. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
4. A nagymamam csaladfakutató volt.. a középkorig visszafejtette a csaladunkat...
2022. márc. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

8

Ja, azt hittem, az ismerőseidről van szó.

Lehet, hogy 1-2 szálat visszafejtett a nagymamád, de a "mamázás" valószínűleg egy másik ágról jön akkor. Olyan nemesi család nem nagyon létezik, akiknek minden ága visszafejthető lenne.

5

Gyerekkoromban 2 hetet töltöttem Németországban, ott volt egy német kislány, aki a nagyszüleinél nyaralt, és őket hívta mamának és papának. (Én meg nagyon örültem, hogy ilyen jól tudok németül, hogy megértettem. :)

7

Igen, rossz a fordítás, de azért ha "anyus" családból származna a fordító, akkor nem mamának fordítaná.

2022. márc. 15. 12:29
 10/24 anonim ***** válasza:
38%

9. Akkor hidd azt amit akarsz..

Becsípődött nalad ez a zsidózas, egy jó pszichológus segíthet visszafejteni az okokat.. 😂😂😂


Szemellenző van rajtad, meg sem próbálod levenni..

2022. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!