Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vadászoknak mi köze van...

A vadászoknak mi köze van hozzá, hogy én mikor túrázok az erdőben?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem fejleszteni a személyiségemet. Meditálok, olvasok, sokkal pozitívabb vagyok, azonban észrevettem, hogy az emberek szeretnek belém állni. Egy ismerősöm szerint a jó kisugárzáson bizonyos emberek szeretnek élősködni.


Elhatároztam, hogy előbb jól felmérem az embereket, és csak ha szimpatikus valaki, akkor állok vele szóba. Mentem az erdőben és jött szembe 2 vadász. Ellenszenvesek voltak, de én kényszeres odaköszöntem illedelmesen. Erre az egyik vadász mondja, hogy ilyenkor veszélyes sétálni. Mondom neki, hogy mindig veszélyesen. Erre ő megkérdezi, hogy hány óra van. Közöltem, hogy nem tudom. Azt válaszolta, hogy 5 óra (minek kérdezi meg, ha tudja?), ilyenkor balesetveszélyes, nem kéne kolbászolnom, a vadászok szoktak ilyenkor kint lenni. Ezt mondta. Megakartam neki mondani, hogy akkor sétálok, amikor akarok, nem tilos (egyébként is már hazafelé jöttem). Már a nyelvemen volt, de megint jöttek a hülye gondolatok, hogy jajj ez túl durva, megsértem ezzel, stb. Gyerekkoromban bármilyen bunkóságra visszaakartam szólni, édesanyám mindig lecseszett, hogy ne szólj neki vissza, hagy rá.


Kíváncsi lennék, hogy ti mit reagáltatok volna erre.


2022. márc. 9. 19:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"Várom a cáfolatokat!"

Nincs rajta a turistaút a listán. De ezt gondolom te is tudod, csak trollkodsz. Ennyire csak nem lehetsz gyengeelméjű. Szóval háhá, de jó vicc volt! Azért legközelebb olyasmit találj ki ahol nem bukik ki ennyire nyilvánvalóan a hozzá nem értésed!

2022. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
24.: Leírtam, hogy elsőre turistaútnak hittem, de aztán jobban utána néztem, és rájöttem, hogy tévedtem (amire ti képtelenek vagytok, főleg beismerni). Mit nem lehet ezen megérteni? Te talán minden egyes útról tudod, hogy minek minősül? Csak mert ha igen, akkor nem fog kelleni nekem térkép, amikor te is itt vagy!
2022. márc. 9. 21:20
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szoktak szólni mikor bringázok vagy túrázok, ha nem kéne arra mennem, mert épp gyérítik az állományt. Persze fogalmam se volt, hogy zárva tud lenni egy erdő ez miatt! Tök fura így hallani, hogy zárva van.. Kiderült, hogy vannak időszakok mikor mennek és az erdő tulajdonosa közzé is teszi, csak én nem tudtam róla.
2022. márc. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

28.: Az rendben van, de akkor nem úgy kéne kezdenie a vadásznak, hogy jelenleg valamilyen erdőlátogatási korlátozás van érvényben, és aztán megkérjen, hogy hagyjam el a területet? Mondják, hogy csak jóindulatból szólt. Hát ezzel kezdte: "csak nem agancsozni volt?". Hát annyi jóindulat volt benne, mint az előző válaszolókban! Nem tudom mit szóltak volna, ha én rákérdeznék, hogy nem-e lopni akarják a vadat, vagy valami. Lenne belőle felháborodás, meg főleg itt osztanák az észt.


Egyébként szerintem a vadász csak akkor szólhat bármit is, ha a terület éppenséggel ideiglenesen le van zárva, máskülönben meg mi köze van hozzá? Éppen annyi jogom van ott lenni, mint neki!

2022. márc. 9. 21:36
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Huuu... Végigszenvedtem az összes hozzászolast.


Röviden? Vihar a biliben. Vagy bolhabol elefánt tipikus esete.


Kérdező te pedig körülményes és nehéz eset vagy.

2022. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

25.: "Kérdező te pedig körülményes és nehéz eset vagy."


Miért?

2022. márc. 9. 23:19
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
A megfejtés nem bonyolult: a vadászok rühellik a kirándulókat, mert megzavarják a vadakat, amiket ők ki akarnak nyuvasztani vagy jó pénzért kinyuvasztatni. A kirándulók is természetesen rühellik a vadászokat, mert mindig van köztük arrogáns büdösbunkó. A vadőr/vadász/erdész annak örül, ha te a betonban maradsz a seggeden.
2022. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

27.: És szerinted mennyi jó indulat volt a vadászban? Mert eleve abból indult ki a vita, hogy a vadászok tök normálisak voltak, a baj csak velem van.


Szerintem eleve rosszindulat, ha azzal kezdi, hogy nem-e agancsozni voltam. Másrészt ha a területet nincs lezárva vadászat miatt, akkor mit játssza az eszét? Úgy viselkedett, mintha csak és kizárólag ő lehetne ilyenkor az erdőben, én meg ne sétáljak olyankor.

2022. márc. 10. 08:13
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
"Hálás vagyok az aggodalmáért és figyelmességéért, köszönöm"
2022. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

28: hidd el, hogy a vadászok, erdőőrök "láttak már karón varjút".

Többszáz esetet láttak, és abból bizony már leszűrik, hogy ki lehet gyanús eset. Te valamiért annak látszottál - de tisztáztad magadat.

Ennyi, és nem több. Túlreagáltad az egészet.

Mi rendszeresen futunk az erdőben (tájfutás, terepfutás), szinte minden másnap találkozunk erdőőrrel, vadásszal. Érdekes módon soha nem szoktak megállítani, hogy agancsozunk-e.... :)))

2022. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!