Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A vadászoknak mi köze van...

A vadászoknak mi köze van hozzá, hogy én mikor túrázok az erdőben?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem fejleszteni a személyiségemet. Meditálok, olvasok, sokkal pozitívabb vagyok, azonban észrevettem, hogy az emberek szeretnek belém állni. Egy ismerősöm szerint a jó kisugárzáson bizonyos emberek szeretnek élősködni.


Elhatároztam, hogy előbb jól felmérem az embereket, és csak ha szimpatikus valaki, akkor állok vele szóba. Mentem az erdőben és jött szembe 2 vadász. Ellenszenvesek voltak, de én kényszeres odaköszöntem illedelmesen. Erre az egyik vadász mondja, hogy ilyenkor veszélyes sétálni. Mondom neki, hogy mindig veszélyesen. Erre ő megkérdezi, hogy hány óra van. Közöltem, hogy nem tudom. Azt válaszolta, hogy 5 óra (minek kérdezi meg, ha tudja?), ilyenkor balesetveszélyes, nem kéne kolbászolnom, a vadászok szoktak ilyenkor kint lenni. Ezt mondta. Megakartam neki mondani, hogy akkor sétálok, amikor akarok, nem tilos (egyébként is már hazafelé jöttem). Már a nyelvemen volt, de megint jöttek a hülye gondolatok, hogy jajj ez túl durva, megsértem ezzel, stb. Gyerekkoromban bármilyen bunkóságra visszaakartam szólni, édesanyám mindig lecseszett, hogy ne szólj neki vissza, hagy rá.


Kíváncsi lennék, hogy ti mit reagáltatok volna erre.


2022. márc. 9. 19:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%

A probléma nálad van a toronyban....


Teljesen jóindulatú volt a kérdése.

2022. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok, tekintve hogy igen balesetveszélyes ha vadászat közben arrafelé lófrálsz. Ha az utóút közepén dudálnának rád, akkor is azon hőbörögnél hogy mi köze az autósoknak ahhoz, hogy te hol sétálsz?
2022. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Azt sem értem amúgy, hogy miért kell ilyen paraszt válaszokat írni. Meg itt pár sor alapján egyesek el tudják dönteni, hogy ki milyen, kivel milyen probléma van.


Az én kérdésem is teljesen jóindulatú volt...

2022. márc. 9. 19:54
 4/35 A kérdező kommentje:
2.: Hivatalos túraútvonalon mentem, ahol a vadászoknak semmi keresnivalója puskával a vállukon. Vadászni meg főleg nem lehet ilyen helyen. Ez közútnak minősül!
2022. márc. 9. 19:57
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy mi a gond, csak jót akartak. Gondolom ha meg elrepült volna a fejed mellett egy golyó (vagy pont beléd)az lenne a gond, hogy miért nem szóltak.

Nem akartak, hogy baleset legyen, ennyi.

2022. márc. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Tudod kettes utána nézhetnél egy kicsit jobban a témának, mielőtt klaviatúrát ragadsz. Az erdő nemcsak fákból, mezőkből és erdei nyomvonalakból áll. Vannak ám ott hivatalos, számozott közutak, amik attól hogy nincs rajtuk aszfalt, még ugyanolyan útnak minősülnek, mint ahol te az autóddal szoktál menni. Csak felvilágosításképpen írom.
2022. márc. 9. 20:01
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

"Azt sem értem amúgy, hogy miért kell ilyen paraszt válaszokat írni."

Hallottad már azt a mondást, hogy amilyen az adjon isten...?

Ha majd lehiggadtál, olvasd át a kérdést, amit kiírtál!


"Hivatalos túraútvonalon mentem, ahol a vadászoknak semmi keresnivalója puskával a vállukon. Vadászni meg főleg nem lehet ilyen helyen. Ez közútnak minősül!"

Itt meg már magadnak is ellentmondasz. Közútnak minősíted, de vadászoknak azt képzeled hogy valamiért tiltott a használata?

Mellesleg egy kósza töltényt semmilyen mágikus védőpajzs nem állítana meg, ha turistautat lát.

2022. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
7.: Nem tiltott a vádaszoknak használniuk. Próbáld meg értelmezni, amit írtam. A vadászpuska az közbiztonságra különösen veszélyes eszköz. Szóval amit ők csináltak, az legalább közúti veszélyeztetés. Te is átolvashatnád a kérdést, meg főleg a hatályos törvényeket... Ilyen helyen csak fegyvertáskában van joguk szállítani a fegyverüket, töltetlenül. Az is megvan szabva, hogy hol és mikor lehet lőni. Ilyen erővel az autók között is lövöldözhetnének, aztán amikor az autós hőbörög, akkor minek van ott, amikor vadászat van?
2022. márc. 9. 20:12
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Lol, közúti veszélyeztetés... Nagyon nem vagy képben a jogszabályokkal :D


26/2021. (VI. 28.) ITM rendelet

az útügyi igazgatásról

2. § (1) E rendelet alkalmazásában országos közútnak minősül az elsődlegesen gépjármű-közlekedésre szolgáló, útszámmal vagy útjellel rendelkező, hierarchikusan felépülő rendszert alkotó, egységes közútkezelési elvek alapján kezelt, hatósági engedély alapján az országos közúthálózatba felvett vagy országos közútként forgalomba helyezett közút.


Szóval eleve nem közútról van szó. Közúti veszélyeztetésről meg pláne nem, mivel az egy közlekedési bűncselekmény, a fegyverviseléshez az égvilágon semmi köze sincs.

Annak meg már nézz utána magad, hogy vadászat hol is szokott zajlani, én meguntam jogi vitát folytatni olyasvalakivel, akinek szemmel láthatóan nulla jogi ismerete van.

2022. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Kerező, ne jogászkodj, mert marhára nem értesz hozzá!
2022. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!